ادامه نبردها در مرکز سوریه

ادامه نبردها در مرکز سوریه
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درگیری و نبردها در روز شنبه بین نیروهای ارتش سوریه و متحدانش علیه نیروهای داعش در مرکز سوریه و در منطقه حما ادامه یافت.

آگهی

ازسوی دیگر آخرین تصاویر منتشر شده توسط ارتش سوریه نشان می دهد این نیروها با پشتیبانی هلیکوپترهای روسی موفق شدند روز جمعه روستای عقربات در استان ادلب را از چنگ نیروهای داعش خارج کنند. این نیروها در این روستا مقاومت زیادی کرده بودند.

همچنین نیروهای تحت حمایت آمریکا توانستند روز جمعه کنترل بخش قدیمی شهر رقه را در دست بگیرند. نبردها برای آزادی کامل شهر رقه، پایتخت خودخوانده داعش ادامه دارد.

گزارشها حاکی است ۱۷ اتوبوس حامل نیروهای داعش که پس از توافق بین این نیروها و ارتش سوریه و حزب الله لبنان به سمت شرق کشور در حرکت بودند زیر آتش جنگنده‌های ارتش روسیه قرار گرفته اند. وزارت دفاع روسیه روز جمعه تصاویر این حملات را منتشر کرد.

حزب الله لبنان نیز با انتشار بیانیه ای از دخالت جنگنده های آمریکایی برای جلوگیری از پیشروی کاروان داعش خبر داده است.


ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا صراحتا مخالفت خود با این توافق و خروج ۳۰۰ نفر از نیروهای داعش به همراه خانواده‌های آنها را اعلام کرده بود. نیروهای داعش در مناطق شرق سوریه هنوز نسبتا فعال و در نتیجه خطرناک هستند. راه یابی اعضای این گروه به سمت این مناطق می تواند موجب تقویت نیروهای مستقر شود.


کلنل رایان دیلون، سخنگوی واحد عملیاتی نیروهای آمریکایی در سوریه تصریح کرده: «ما این کاروان را زیر نظر داریم و به اختلال در حرکت و پیشروی آن به سمت شرق ادامه خواهیم داد. این کاروان در نظر دارد به نیروهای داعش در مناطق شرقی بپیوندد. همچنین به نیروهای داعش که سعی کنند به این کاروان ملحق شوند حمله خواهد شد.»


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کنترل بخش قدیمی شهر رقه در سوریه از اختیار داعش خارج شد

آمریکا مسیر حرکت کاروان داعش به سوی دیرالزور را بمباران کرد

جنگجویان داعش از مرز سوریه و لبنان به دیرالزور منتقل می‌شوند