خواب آلودگی راننده دلیل واژگون شدن اتوبوس داراب اعلام شد

خواب آلودگی راننده دلیل واژگون شدن اتوبوس داراب اعلام شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

در پی حادثه اتوبوس حامل دانش آموزان در شهرستان داراب استان فارس، وزارت آموزش و پرورش ایران شمار نهایی قربانیان را اعلام کرد. در این حادثه ۹ نفر کشته شدند که هفت تن از آنها دانش آموز، یک نفر مربی تربیتی و دیگری کمک راننده بوده است. به گزارش خبرگزاری ایسنا این حادثه منجر به قطع عضو دو دانش آموز و قطع نخاع دو دانش آموز دیگر شده است.

سيدمحمد بطحايی، وزیر آموزش و پرورش نیز که به همراه هیئتی به شیراز رفته بود گفت: «پاسخ برخی پرسشها درباره دلایل بروز این سانحه در دو یا سه روز آینده داده خواهد شد….وزارت آموزش و پرورش و دولت از هر گونه کوتاهی در این باره نخواهند گذشت.»

ویدئو | بطحایی: از هیچ قصوری درباره حادثه اتوبوس #دانش_آموزان هرمزگانی، نمی‌گذریم و با شدت با خاطیان برخورد می‌شود pic.twitter.com/g6twfZQb0Q

— خبرآنلاين (@khabaronlinee) 1 septembre 2017

وزیر آموزش و پرورش همچنین اعلام کرد که واژگون شدن اتوبوس به دلیل خواب آلودگی راننده بوده است. این در حالیست که راننده زمان زیادی پشت فرمان نبوده و تنها کمتر از سه ساعت از زمان حرکت اتوبوس می گذشته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس نیز در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، بر خواب آلودگی و بی تجربه بودن راننده تاکید کرد. به گفته وی از آنجا که شیب بیرون از جاده این مسیر تند نبوده است، اگر راننده پس از خروج از جاده اجازه می داد اتوبوس به راه خود ادامه دهد اتوبوس شاید واژگون نمی شد. از سوی دیگر نبستن کمربند ایمنی و تذکر آن از سوی راننده یکی دیگر از دلایل جراحت و مرگ دانش آموزان عنوان شده است.

به گزارش ایسنا، رئیس پلیس راهور ناجا درباره ممنوع کردن تردد اتوبوسهای حامل دانش آموزان گفت: «این موضوع نیازمند شیوه‌نامه‌ای است که آموزش و پرورش باید تدوین کند و البته چنین موضوعی را می‌توان مد نظر قرار داد.»

در همین حال نتایج اولیه بررسی سانحه اتوبوس حامل دانش‌آموزان از سوی کمیسیون عالی ایمنی راهها نشان می دهد که اتوبوس پس از برخورد با قرنیز پل و ترکیدگی لاستیک جلو، از کنترل راننده خارج و پس از طی حدود ۱۰۰ متر به پهلوی راست واژگون می‌شود.

در تازه ترین واکنش به این حادثه، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران این حادثه را تسلیت گفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان در داراب؛ ۱۲ کشته، ۳۵ زخمی

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر وضع تحریم‌های جدید علیه ایران به توافق رسیدند

پایگاه‌های نظامی در دل کوه تا پالایشگاه‌ها؛ اسرائیل کدام هدف را برای ضربه به ایران انتخاب می‌کند؟