Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سیل مرگبار جنوب آسیا؛ گوگل یک میلیون دلار اهداء می‌کند

سیل مرگبار جنوب آسیا؛ گوگل یک میلیون دلار اهداء می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شرکت گوگل اعلام کرد که برای کمک به سیل‌زدگان هند، بنگلادش و نپال، مبلغ یک میلیون دلار به دوسازمان خیریه غیرانتفاعی «نجات کودکان» (Save the Children) و «گونج» (Goonj) اهداء می کند.

راجان آناندان، نایب رییس شرکت گوگل در آسیای جنوب شرقی و هند در یک پست وبلاگی نوشت: «ما یک میلیون دلار از سوی شرکت گوگل و کارمندان این شرکت را به دو مرکز خیریه برای تلاش آنها در امر امداد‌رسانی اختصاص می‌دهیم.»

ساندر پیچای، مدیراجرایی شرکت گوگل نیز در توییتر خود ضمن تایید این مطلب، با سیلزدگان جنوب آسیا، ابراز همدردی کرد.

Our thoughts are with the millions of people affected by severe flooding in South Asia. We’re committing $1M to help https://t.co/Z0mJ5aKtKy

— Sundar Pichai (@sundarpichai) August 31, 2017

نهاد بین‌المللی نجات کودکان در تلاش است به یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از آسیب‌دیدگان سیل یاری برساند. این سازمان در پی تامین مواد غذایی و معیشتی، سرپناه موقت، اقلام بهداشتی، مرمت منابع آب آشامیدنی، و همچنین ایجاد فضای مناسب برای آموزش کودکان سیل‌زده است.

بنیاد خیریه گونج نیز که در هندوستان فعالیت دارد در تلاش است به ۷۵۰ هزار خانواده که در ۹ ایالت هند از سیل آسیب دیده‌اند، امدادرسانی کند. کمک‌های گونج شامل تامین مواد غذایی، تشک، پتو و لوازم بهداشتی است. بازسازی راه‌ها و احیای سازه‌هایی مانند جاده، پل و مدارس نیز از اهداف بلندمدت این بنیاد است.

رانش زمین و سیل در سه کشور آسیایی هند، نپال و بنگلادش تاکنون جان بیش از۱۲۰۰ نفر را گرفته و زندگی بیش از۴۰ میلیون نفر را به انحاء مختلف تحت تاثیر قرار داده و به آنان خسارت وارد کرده است.

جاری شدن سیل در خیابان‌های بمبئی پایتخت اقتصادی هند و پرجمعیت‌ترین کلانشهر جهان در روزهای اخیر، باعث توقف فعالیت برخی از ادارات و سازمانها شده و پرواز هواپیماها در فرودگاه این را شهر را مختل کرده است.

همچنین فروریختن یک ساختمان ۱۱۷ ساله در این شهر نیز ۳۳ نفر کشته برجای گذاشته است. بارش شدید باران و سست شدن پی ساختمان دلیل اصلی ریزش این ساختمان عنوان می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوشش خبری طوفان هاروی آمریکا و سیل آسیا؛ یکسان یا متفاوت؟

طوفان و تگرگ در اتریش خسارت وارد کرد و آب یامونا در هند به دیواره‌های تاج محل رسید

«گوگل» چگونه و چرا گوگل نامیده شد؟