آیا شاهزاده دایانا پیش از مرگ به دنبال گرایش به اسلام بود؟

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آیا شاهزاده دایانا پیش از مرگ به دنبال گرایش به اسلام بود؟

همزمان با بیستمین سالگرد درگذشت شاهزاده دایانا، عروس سابق ملکه بریتانیا کشیشی در این کشور مدعی است که همسر سابق ولیعهد از او در مورد ازدواج با فردی مسلمان پرس و جو کرده بود.

فرانک گلی، کشیش بریتانیایی اوایل ماه جاری گفته بود مدت کوتاهی پیش از مرگ شاهزاده دایانا به طور اتفاقی با او در نزدیکی محل اقامت وی در لندن ملاقات کرده بود.

فرانک گلی در مورد گفتگوی خود با همسر سابق ولیعهد بریتانیا می گوید: «او می خواست بداند آیا ازدواج بین دو نفر که دین متفاوتی دارند امکانپذیر است یا خیر. من به او گفتم ازدواج ممکن است.»


شاهزاده دایانا پیش از مرگ بر اثر تصادف در روز ۳۱ اوت سال ۱۹۹۷ میلادی (۱۳۷۶ شمسی) با دودی الفاید، فرزند یکی از تجار ثروتمند اهل مصر ملاقات کرده بود. به گفته فرانک گلی همسر سابق شاهزاده چارلز در این دیدار به وضوح فردی دلباخته بود و از این کشیش خواسته است که مراسم ازدواجش با حضور او برگزار شود.


مشخص نیست آیا شاهزاده دایانا برای ازدواج با دودی الفاید به دنبال گرایش به اسلام بوده است یا خیر. پس از درگذشت شاهزاده بریتانیایی فرضیه و گمانه زنی های بسیاری در مورد احتمال تصادفی نبودن برخورد خودروی او با کناره تونلی در پاریس مطرح شد. تاکنون هیچ مدرکی در راستای اثبات این گمانه زنی و فرضیه ها منتشر و ارائه نشده است.

شاهزاده دایانا در سال ۱۹۸۱ با ولیعهد بریتانیا ازدواج کرد. آنها در سال ۱۹۹۶ به طور رسمی طلاق گرفتند و دارای دو فرزند، شاهزاده ویلیام و شاهزاده هری، بودند.