دختر ۹ ساله فرانسوی در جشن عروسی ناپدید شد

دختر ۹ ساله فرانسوی در جشن عروسی ناپدید شد
نگارش از Soroush Alavi

نیروهای پلیس و ژاندارمری فرانسه برای یافتن یک دختر بچه ۹ ساله بسیج شده اند.

مایلیس شامگاه شنبه ۲۷ اوت به همراه والدین خود در یک جشن عروسی در منطقه «پون دو بووازن» «Pont-de-Beauvoisin» در نزدیکی شهر «شامبری» در شرق فرانسه شرکت کرد. حدود ساعت ۳ پس از نیمه‌شب والدین این دختر متوجه گم شدن فرزندانش می‌شوند.

بلافاصله افراد حاضر در جشن عروسی، که شمارشان ۲۵۰ نفر اعلام شده، جستجو برای پیدا کردن کودک را آغاز کردند. پس از به نتیجه نرسیدن جستجوها ژاندارمری منطقه در جریان واقعه قرار می گیرد.

ژاندارمری بدون فوت وقت تحقیقات وسیعی را برای یافتن مایلیس آغاز می‌کند. حدود یکصد نفر از نیروهای ژاندارمری با کمک تعداد زیادی از آتش نشانان با پشتیبانی یک فروند هلیکوپتر اطراف محل برگزاری جشن را جستجو کردند. علاوه بر این غواصان جستجوی وسیعی را در رودخانه «گیه» در نزدیکی منطقه بعمل آوردند که نتیجه بخش نبوده است.

براساس گزارشها شش گروه ویژه با سگهای تربیت شده رد کودک مفقود را در سالن و اطراف آن گرفته اند اما پس از عبور از پارکینگ سالن هیچ اثری از کودک وجود به دست نیامد.

مقامات ژاندارمری فرضیه آدم ربایی را مردود ندانسته اند. رسما تحقیقاتی در این زمینه از سوی مقامات دادستانی بورگوآن ژلیو در منطقه ایزر آغاز شده است.

دییتلن بودوان، دادستان بورگوآن ژلیو گفت: «هیچ فرضیه ای را نمی توان کنار گذاشت. نمی توان جنایی بودن واقعه را رد کرد، اگر چه هنوز نمی توان آن‌ را در اولویت قرار داد.»


تحقیقات با تفتیش منزل و خودروی نگهبان سالن عروسی آغاز شد.

دادستانی همچنین با ارائه شماره تلفنی از کسانی که می توانند در این رابطه اطلاعات مفیدی را در اختیار مقامات قرار دهند، دعوت کرده شواهد و اطلاعات خود را بیان کنند.

رسانه های فرانسوی با پوشش وسیع این ماجرا نسبت به عدم استفاده از سامانه هشدار نسبت به آدم ربایی ابراز نگرانی کرده اند. وزارت دادگستری فرانسه در سال ۲۰۰۶ این سامانه را برقرار کرد.

تا زمان تنظیم این گزارش جستجوها بدون وقفه ادامه دارد اما اثری از کودک ناپدید شده به دست نیامده است.

مطالب مرتبط