با حکم وزیر کشور نجفی رسما شهردار تهران شد

با حکم وزیر کشور نجفی رسما شهردار تهران شد
نگارش از Euronews

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران روز یکشنبه حکم آغاز به کار محمد علی نجفی، شهردار منتخب پنجمین شورای شهر تهران را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا سید سلمان سامانی، قائم مقام وزیر کشور گفت که « باتوجه به وصول پاسخ مثبت استعلامات و تکمیل مراحل قانونی، حکم محمدعلی نجفی برای تصدی سمت شهردار تهران امشب توسط وزیر کشور صادر شد.»

پیش از این طولانی شدن فرایند امضای حکم محمد علی نجفی باعث شده بود که شورای شهر تهران مصطفی سلیمی را به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب کند.

صورتجلسه انتخاب شهردار تهران در روز اول شهریور به وزارت کشور ارسال شده بود و بر اساس مقررات این وزارتخانه حداکثر ۱۰ پس از وصول باید اظهار نظر کند. آقای سامانی در توضیح دلیل طولانی شدن این روند گفت که «اهمیت مدیریت کلانشهر تهران، در روزهای گذشته بررسی های لازم توسط وزارت کشور و همزمان با آن استعلامات قانونی از مراجع ذیصلاح به عمل آمد.»

پنجمین شورای شهر تهران در نخستین جلسه رسمی خود محمدعلی نجفی را به عنوان شهردار پایتخت برگزید.

آقای نجفی در جریان انتخابات جنجالی سال ۸۸ مشاور مهدی کروبی بود. وی در نخستین دوره ریاست جمهوری حسن روحانی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس شورای اسلامی معرفی شد اما نتوانست رای اعتماد نمایندگان را کسب کند. مخالفان آقای نجفی در مجلس وی را از عوامل «فتنه» می‌دانستند.

مطالب مرتبط