Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گسترش دامنه جستجوهای پلیس اسپانیا در پرونده حملۀ بارسلون

گسترش دامنه جستجوهای پلیس اسپانیا در پرونده حملۀ بارسلون
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در ادامۀ تحقیقات برای شناسایی افراد مرتبط با پروندۀ حملۀ تروریستی پنجشنبه ۱۷ اوت در بارسلون، پلیس اسپانیا روز سه شنبه یک خانه و یک کافی نت را در دو شهر مختلف در غرب بارسلون مورد جستجو قرار داد.

بنا بر اعلام سخنگوی پلیس، عملیات جستجو در شهر «ویلافرانکا دل پنه دس» چهار ساعت طول کشید. این شهر زادگاه پائو پرز (Pau Pérez) از قربانیان مرتبط با حمله تروریستی بارسلون بود.

یونس ابویعقوب، عامل حمله بارسلون عصر پنجشنبه برای فرار از دست نیروهای پلیس، پائو پرز را که ۳۴ سال سن داشت به ضرب چاقو از پای درآورد و خودروی او را به سرقت برد. ابویعقوب قصد داشت با این خودرو از موانع پلیس گذشته و فرار کند.

شهر ویلافرانکا در پانزده کیلومتری جنوب محلی قرار داشت که یونس ابویعقوب روز دوشنبه در آنجا به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

در شهر ریپول که زادگاه بسیاری از اعضای گروه ۱۲ نفرۀ مهاجمان بوده است نیز نیروهای پلیس به جستجو در یک کافی نت پرداختند. این کافی نت توسط صالح الکاریب اداره می شد که کماکان در بازداشت پلیس است. الکاریب روز سه شنبه در دادگاه مادرید عضویت در گروههای افراطی اسلامگرا را رد کرد.

بنا بر اعلام یک منبع نزدیک به گروه تحقیقات، تنها محمد شملال در جریان دادگاه روز سه شنبه به مشارکت خود در حملات تروریستی بارسلون اعتراف کرده است و سه مظنون دیگر خود را بی‌گناه خوانده اند.

دو نفر از مظنونان نیز عبدالباقی سعدی، امام جماعت شهر ریپول را که در افراطی شدن بسیاری از مهاجمان نقش داشته است، آغازگر و محرک انجام این حملات معرفی کرده اند.

همچنین بنا بر اعلام قاضی دادگاه اسپانیا، در ادامه جستجوها در خانه‌ای که شب قبل از حملۀ بارسلون در شهر الکانار منفجر شد، بلیطی متعلق به این امام جماعت به مقصد بروکسل یافت شده است. این شخص در جریان انفجار خانۀ الکانار کشته شده است.

در جریان حمله مهاجمان با یک خودروی ون به عابران پیاده در بارسلون و همچنین حملات در حومه این شهر، دست کم ۱۵ نفر کشته و بیش از صد نفر زخمی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سه مظنون حملات تروریستی اسپانیا در بازداشت می مانند

امام جماعت مسجد ریپول در انفجار خانه تیمی کشته شد

پلیس اسپانیا: یک حلقه تروریستی ۱۲ نفره در حملات کاتالونیا دست داشتند