Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پلیس اسپانیا: یک حلقه تروریستی ۱۲ نفره در حملات کاتالونیا دست داشتند

پلیس اسپانیا: یک حلقه تروریستی ۱۲ نفره در حملات کاتالونیا دست داشتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گفته پلیس اسپانیا یک «حلقه تروریستی» ۱۲ نفره احتمالا در حملات منطقه کاتالونیا دست داشته‌اند که از این میان ۵ نفر در تیراندازی پلیس در شهر کمبرلیز کشته شدند. پلیس تا کنون عکس چهار نفر را در ارتباط با این حملات منتشر کرده است.

از این میان موسی اوکبیر، ۱۷ ساله، سعید علاء،‌ ۱۸ ساله و محمد هشامی ۲۴ ساله در شهر کمبرلیز به ضرب گلوله پلیس کشته شده‌اند. هر سه این مظنونان مراکشی تبارند اما از کودکی در اسپانیا بزرگ شده‌اند.

نفر چهارم به نام یونس ابویعقوب همچنان متواری است. وی مهمترین فرد در فهرست پلیس است. با توجه به اینکه در جستجو از اقامتگاه این فرد مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات یافت شده گمان می رود که وی در تدارک حمله‌ای به مراتب وسیع‌تر و مرگبارتر بوده اما موفق به اجرای آن نشده است. نیروهای امنیتی در جستجوی خودروی سفید رنگ رنو مدل کانگویی هستند که احتمالا ابویعقوب ۲۲ ساله و مراکشی تبار با آن از مرز اسپانیا عبور کرده و به فرانسه گریخته است.

چهار نفر دیگر نیز که سه نفر از آنها مراکشی و یکی اسپانیایی است در بازداشت به سر می برند. این چهار نفر ۱۷، ۲۷، ۲۸ و ۳۴ ساله هستند. یکی از افراد بازداشت شده ادریس اوکبیر برادر موسی اوکبیر است. گفته می شود خودرویی که در خیابان رامبلای بارسلون به سمت جمعیت حمله‌ور شد به نام او اجاره شده بود. با این وجود احتمال دارد که برادرش، موسی با مدارک شناسایی او اقدام به اجاره خودرو کرده باشد.

یکی دیگر از افراد بازداشت شده اهل ملیلیه است. ملیلیه یکی از مناطق برون سرزمینی اسپانیا واقع در شمال مراکش و در شاخ آفریقا قرار دارد. این شهر یکی از مهمترین مناطقی است که اسلامگرایان تندرو در آن آموزش می‌بینند.

هر پنج فردی که در شهر کمبرلیز کشته شدند جلیقه انتحاری غیرواقعی به تن داشتند. به گفته یک کارشناس تروریسم در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه این افراد با پوشیدن جلیقه غیر واقعی قصد داشتند نشان دهند تا «وقتی کشته نشوند، می کشتند» و نمی خواهند زنده دستگیر شوند، چرا که پلیس به محض دیدن جلیقه انفجاری اقدام به تیراندازی می کند و حامل آن‌ را از پا در می آورد.

همچنین در جستجو از خودروی این افراد تعدادی چاقو و یک تبر پیدا شده است.

مهاجمان حملات کاتالونیا از سه خودروی اجاره‌ای استفاده کرده‌اند. پلیس افرادی را که خودرو به نام آنها اجاره شده را دستگیر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوازده ساعت مرگبار بارسلون

گاهشمار حملات کاتالونیای اسپانیا

حمله با خودرو به رهگذران، روش اصلی داعش برای ارعاب در اروپا