Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حمله با خودرو به رهگذران، روش اصلی داعش برای ارعاب در اروپا

حمله با خودرو به رهگذران، روش اصلی داعش برای ارعاب در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

در اولین ساعات پس از حمله ون در شهر بارسلون اسپانیا، گروه داعش مسولیت حملات را برعهده گرفت و به نظر می رسد در یک سال اخیر، حمله با خودرو به رهگذران به اصلی ترین روش ترور از سوی اعضای گروه داعش در اروپا تبدیل شده است.

آغاز این حملات در شهر نیس فرانسه در روز ملی این کشور بود. محمد بوهلال یک تونسی فرانسوی با یک کامیون به سوی جمعیت حمله ور شد و جان ۸۶ نفر را گرفت. راننده کامیون توسط نیروهای پلیس از پای درآمد.

در ماه دسامبر گذشته در روزهای پایانی سال، نوزدهم دسامبر،‌ یکی دیگر از اعضای گروه داعش با یک کامیون اسکانیا وارد بازار کریسمس برلین پایتخت آلمان شد و جان ۱۲ نفر را گرفت. راننده اسکانیا مدتی بعد در ایتالیا توسط نیروهای پلیس از پای درآمد.

در ماه ژوئن گذشته سه مهاجم ابتدا با یک ون روی پل لاندنبریج در مرکز لندن، به عابران حمله کرد و راننده و همراهش از خودرو پیاده شدند و به مشتریان رستورانهای اطراف حمله کردند. در جریان این حملات ۷ نفر کشته و ۴۸ نفر مجروح شدند.

شبه نظامیان اغلب اروپایی گروه داعش هر اندازه در سوریه و عراق قلمروهای تحت کنترل خود را از دست می دهند سعی دارند عملیات تروریستی در مناطق مختلف اروپا بویژه شهرهای بزرگ و پایتختهای اروپایی اجرا کنند. حمله با خودرو به رهگذران به نظر یکی از کارآمدترین روشهای ترور گروه داعش است. روشی ساده اما فجیع که تاکنون به اهدافش رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس ام‌ای ۵: داعش همچنان اروپا را تهدید می‌کند

ستاره سابق تیم ملی برزیل به اتهام تجاوز جنسی به ۴ سال و نیم حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد

ویدئو؛ صدها نفر به مناسبت ششمین سالگرد همه‌پرسی استقلال کاتالونیا در بارسلون تظاهرات کردند