Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کره شمالی تولید کلاهکهای موشکی و موتور سوخت جامد را افزایش می‌دهد

کره شمالی تولید کلاهکهای موشکی و موتور سوخت جامد را افزایش می‌دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کیم جونگ‌ اون، رهبر کره شمالی دستور افزایش تولید کلاهک‌های موشکی و موتور سوخت جامد موشک‌های بالستیک دوربرد را صادر کرد. رهبر کره شمالی روز چهارشنبه در جریان بازدید از موسسه مواد شیمیایی وابسته به آکادمی علوم دفاعی درخواست خود را مطرح کرده است.

برغم فشارهای بین‌المللی پیونگ‌ یانگ مصمم است برنامه هسته‌ای و موشکی خود را دنبال ‌کند. کره شمالی نخستین آزمایش موشک بالستیک را در فوریه سال جاری انجام داد. تولید سوخت جامد موشک‌های بالستیک که قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای دارند بعنوان دستاوردی مهم در تولید تسلیحات نظامی محسوب می‌‌شود.

Pukguksong-3 pic.twitter.com/Cf2Uz9unwU

— Dave Schmerler (@DaveSchmerler) 23 août 2017

با این حال، پیونگ‌ یانگ نشانه‌هایی نیز بروز داده است مبنی بر اینکه سعی دارد برنامه‌های موشکی و هسته‌ای‌اش را با احتیاط بیشتری پیش‌ ببرد.

هفته پیش در پی بالا گرفتن لفاظی‌های بین واشنگتن و پیونگ‌ یانگ،‌ کره شمالی با عقب نشینی از تهدید موشکی پیشین خود توپ را به زمین ایالات متحده آمریکا انداخت و تصمیم‌گیری درباره پرتاب موشک به قلمروی آمریکا در جزیره گوام را منوط به تحرکات واشنگتن در منطقه کرد.

از سوی دیگر پس از هفته‌ها تنش شدید بین کره شمالی و آمریکا، دونالد ترامپ خوش‌بینی خود را در مورد احتمال بهبود روابط دو کشور بیان کرده است. ساعاتی قبل از دستور اخیر رهبر کره شمالی، رئیس جمهوری آمریکا در جریان نطقی در حضور هوادارانش در شهر فینیکس واقع در ایالت آریزونا گفته بود: «این واقعیت برای من قابل احترام است که کره شمالی شروع کرده به ما احترام بگذارد.»

از سوی دیگر، وزارت خارجه روسیه می‌گوید ادامه اعمال تحریم‌ها علیه کره شمالی با هدف بازداشتن این کشور از برنامه هسته‌ای و موشکی‌اش اقدامی موثر نیست. این واکنش پس از وضع تحریم‌های اخیر آمریکا علیه کره شمالی ابراز شده است.

آمریکا روز سه‌شنبه شش تبعه چینی و روس و ۱۰ نهاد و شرکت را به فهرست تحریم‌ها علیه کره‌ شمالی افزود. به گفته مقام‌های آمریکایی این اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق مراودات تجاری با پیونگ‌ یانگ در توسعه برنامه هسته‌ای کره شمالی نقش داشته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا چند شخصیت حقیقی و حقوقی مرتبط با کره شمالی را تحریم کرد

استقبال ترامپ از موضع کره شمالی در تعلیق برنامه حمله موشکی به گوآم

کره‌شمالی توپ را به زمین آمریکا انداخت