یونیسف: استفاده از کودکان در بمبگذاری های انتحاری نیجریه چهار برابر شده است

یونیسف: استفاده از کودکان در بمبگذاری های انتحاری نیجریه چهار برابر شده است
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بنا به اعلام صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) شمار کودکانی که طی سال جاری میلادی در نیجریه از آنها به عنوان بمبگذار انتحاری استفاده شده، چهار برابر نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش یونیسف گروه بوکوحرام از ابتدای سال جاری از ۸۳ کودک، از جمله یک نوزاد در حملات خود در شمال شرقی نیجریه استفاده کرده است. اکثر این کودکان (۵۵ نفر) دختر بوده اند.

در یک مورد از حملات بوکوحرام از دختری استفاده شده بود که یک نوزاد نیز به همراه داشته است.

شمار قربانیان گروه بوکوحرام در نیجریه طی هشت سال اخیر از ۲۰ هزار تَن فراتر رفته است. این در حالی است که بیش از دو میلیون نفر در این مدت به دلیل ناآرامی های موجود مجبور به ترک محل سکونت خود شده اند.

Appalling.
Boko Haram is using children as “human bombs” in #Nigeria. #ChildrenUnderAttackVICE</a> <a href="https://t.co/XFGWRULQ2K">https://t.co/XFGWRULQ2K</a></p>— UNICEF (UNICEF) August 23, 2017

صندوق کودکان ملل متحد در بیانیه خود که روز سه شنبه منتشر شد از افزایش «بی رحمانه» و «حساب شده» استفاده از کودکان در بمبگذاری های شمال شرقی نیجریه «به شدت» ابراز نگرانی کرد.

گروه بوکوحرام به دنبال تشکیل حکومتی افراط گرا در منطقه اطراف دریاچه چاد است که بخشهایی از نیجریه، نیجر، کامرون و چاد را در بر می گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها کودک نیجریه‌ای زیر آوار گرفتار شدند

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد