Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برادر ۷ ساله کودک آزار دیده اهل سیرجان «معتاد» است

برادر ۷ ساله کودک آزار دیده اهل سیرجان «معتاد» است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رئیس اورژانس اجتماعی ایران می گوید برادر هفت ساله کودکی که پنجشنبه هفته گذشته به دلیل شکستگی استخوان و آثار سوختگی به بیمارستانی در شهرستان سیرجان منتقل شده بود، از اعتیاد رنج می برد.

این کودک ۱۵ ماهه که اهل یکی از روستاهای نزدیک سیرجان در استان کرمان ایران است توسط مادرش به بیمارستان انتقال یافته بود. او همان شب از بیمارستان سیرجان به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شد.

حسن اسدبیگی، رئیس اورژانس اجتماعی روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری ایلنا از اعتیاد برادر هفت ساله این کودک ۱۵ ماهه خبر داد. او اظهار داشت: «در بررسی‌های دقیق‌تری که توسط اورژانس اجتماعی و ماموران نیروی انتظامی انجام شد، متوجه وضعیت نامناسب برادر هفت ساله این کودک شدیم که متاسفانه اعتیاد دارد.»

بنا به اعلام رئیس اورژانس اجتماعی ایران برادر این کودک که نامش اعلام نشده اکنون در حال گذران دوران ترک اعتیاد است. حسن اسدبیگی با ارائه توضیحاتی از شرایط خانودگی این دو کودک از اعتیاد مادر آنها و زندانی بودن پدرشان سخن گفته است. عباس صادق زاده، مدیر کل بهزیستی استان کرمان پیش از این از زندانی بودن پدر این کودکان به اتهام قاچاق مواد مخدر خبر داده بود.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان در گفتگو با خبرگزاری ایسنا در مورد جراحات وارده به کودک ۱۵ ماهه اظهار داشته بود: «این کودک با جسم سخت و احتمالا چاقو یا قمه مورد حمله قرار گرفته که مادرش اظهار کرده عموی کودک او را مورد آزار قرار داده و روایت دیگر مبنی بر ارتکاب حمله توسط فرزند عموی کودک است.»

در همین حال رئیس اورژانس اجتماعی در مورد سرپرستی این کودکان و آینده آنها پس از بهبودی می گوید: «در هر صورت باید منتظر حکم قاضی در این خصوص باشیم که اگر تشخیص عدم صلاحیت مادر را بدهد، این دو کودک به بهزیستی سپرده خواهند شد.»

به گفته وی کودک یک سال و سه ماهه سیرجانی که دچار شکستگی استخوان هر دو دست و بریدگی شدید در منطقه مچ دست شده همچنان تحت مداوا است و اکنون به هوش آمده است. او افزوده که آزار جنسی این کودک مورد تائید قرار نگرفته است و بررسی های بیشتری در این زمینه باید صورت بگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس افغانستان: ۹ بی‌خانمان معتاد به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شدند

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد