Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ارتش عراق عملیات زمینی بازپسگیری تلعفر را آغاز کرد

ارتش عراق عملیات زمینی بازپسگیری تلعفر را آغاز کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نیروهای عراقی عملیات زمینی بازپسگیری شهر تلعفر را آغاز کردند. تلعفر ‌آخرین قلمروی تحت کنترل داعش در استان نینوای عراق است. عملیات هوایی علیه مواضع داعش در این منطقه هفته گذشته آغاز شده بود.

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق بامداد یکشنبه با ارسال یک پیام تلویزیون آغاز این عملیات را اعلام کرد. وی در پیام خود گفت: «خطاب به نیروهای داعش می گویم که هیچ انتخابی ندارند یا خود را تسلیم کنند یا کشته شوند.» آقای عبادی همچنین تاکید کرد که در این عملیات علاوه بر ارتش عراق، واحدهای ضد تروریسم، پلیس فدرال و نیروهای بسیج مردمی (حشد الشعبی) شرکت دارند.

An extremely important battle ahead: Iraqi PM announces the operation to liberate Tal Afar (Sun., Aug. 20). All will participate, incl. PMUs pic.twitter.com/LEemAYc9kb

— Hassan Hassan (@hxhassan) 20 août 2017

ساعتی پیش از حمله زمینی، وزارت دفاع عراق اعلامیه‌هایی از آسمان بر روی تلعفر ریخت و از مردم شهر را از آغاز عملیات آگاه کرد.

کنترل تلعفر در ۷۰ کیلومتری غرب موصل در سال ۲۰۱۴ میلادی در اختیار داعش قرار گرفت. این شهر یکی از آخرین مناطق تحت سیطره داعش در شمال عراق و در نزدیکی مرز سوریه است. شهر الحویجه در استان کرکوک و بخش‌هایی از استان الانبار، بویژه شهر القائم همچنان در اختیار نیروهای داعش قرار دارند.

در ماه‌های اخیر نیروهای عراقی موفق شده‌اند بخش‌های وسیعی از مناطق این کشور را از کنترل داعش خارج کنند.

View Larger Map | FORM=MBEDLD”>Get Directions

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلعفر زیر حملات هوایی سنگین نیروهای عراقی

عراق، صدها غیرنظامی از بیم نبرد سنگین تلعفر را ترک کردند

نخست وزیرعراق بیانیه آزادی کامل موصل را قرائت کرد