Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دختر۱۰ سالۀ قربانی تجاوز فرزندش را به دنیا آورد

دختر۱۰ سالۀ قربانی تجاوز فرزندش را به دنیا آورد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کودک ۱۰ ساله ای که دیوان عالی هند با تقاضای سقط جنین او مخالفت کرده بود، نوزاد دختری را به دنیا آورد.

این خبر روز پنجشنبه توسط پزشکان بیمارستان دولتی شهر چاندیگراه در شمال هند اعلام شد. به گفته پزشکان، نوازد با عمل سزارین به دنیا آمده است و حال او که ۲.۲ کیلوگرم وزن دارد و مادرش خوب است.

به این دختر ۱۰ ساله که نام او به دلایل قانونی منتشر نشده، بارها و در طول چند ماه از سوی یکی از بستگان نزدیکش تجاوز شده بود.

وقوع جرم زمانی روشن شد که این دختر ماه گذشته به دلیل درد در ناحیه شکم به بیمارستان آورده شد و در جریان معاینات مشخص شد که بیش از ۳۰ هفته از مدت بارداری او می گذرد.
هم اکنون شکایتی نیز علیه فرد متجاوز در جریان است.

پس از آگاهی از بارداری، والدین دختر درخواستی را مبنی بر توقف بارداری او تقدیم دادگاه هند کردند اما دیوان عالی در ۲۸ ژوئیه درخواست آنها را با این توجیه که سقط جنین پس از هفته سی و دوم بارداری به دلایل پزشکی برای این دختر خطرناک است، رد کرد.
دیوان عالی هند این تصمیم را پس از دریافت نظر هشت پزشک اتخاذ کرد.

قوانین هند اجازه سقط جنین را پس از هفته بیستم بارداری به پزشکان نمی دهد مگر اینکه دادگاه مجوز این کار را صادر کرده باشد.

بنا بر اعلام رسانه های هند، این دختر ۱۰ ساله هنوز از تولد نوزادش اطلاعی ندارند و والدین او قصد دارند که این کودک را برای فرزندخواندگی به خانواده دیگری بدهند.
به گفته رسانه ها والدین این دختر ۱۰ ساله به او گفته اند که در معده اش سنگی وجود دارد و باید با عمل جراحی، آن را خارج کنند.

بنا بر اعلام دولت هند، این کشور دارای رکورد بالایی در زمینه سوء استفاده جنسی از افراد زیر سن قانونی است. تنها در سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۰ هزار مورد تجاوز جنسی گزارش شده است.

این مشکل عمدتا در فقیرترین بخش های جامعه دیده می شود. قربانیان تجاوز نیز معمولا دسترسی به خدمات پزشکی و یا دسترسی به اطلاعات مناسب برای چکونگی برخورد با این مشکل ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفت دیوان عالی هند با سقط جنین قربانی تجاوز جنسی

دادگاه، شکایت زن هندی درباره «رابطه جنسی غیرطبیعی» شوهرش را رد کرد

«پیکر زن میدان جنگ نیست»؛ زنان هندی خانه فرد مظنون در پرونده تجاوز جنسی را به آتش کشیدند