اخراج زوج پلیس هندی برای ادعای دروغ درباره صعود به اورست

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اخراج زوج پلیس هندی برای ادعای دروغ درباره صعود به اورست

پلیس ایالت مهاراشترای هند به تقلبی بودن ادعای یک زوج پلیس پونا در صعود به اورست پی بردند. این زوج پلیس پس از اثبات تقلبی بودن ادعایشان از محل کار خود اخراج شدند.

داینش و تاراکشواری راتود سال گذشته ادعا کرده بودند که به ارتفاع ۸۸۵۰ متری این قله صعود کرده اند.

سازمان گردشگری نپال نیز که در ابتدا داعای این دو نفر را تایید کرده بود پس از اعتراض دیگر کوهنوردان همراه، تحقیقات خود را آغاز کرد.

پلیس مهاراشترا اعلام کرد که این زوج در عکسهای خود از فوتوشاپ استفاده کرده اند و ادعای آنان بر اساس این عکس ها، جعلی است.


این تحقیقات زمانی آغاز شد که ادعای این زوج توسط دیگر کوهنوردان زیر سوال رفت.

یکی از مقامات پلیس در مصاحبه ای در اینباره گفت که این زوج «اطلاعات متناقض و گمراه کننده ای» ارائه می کردند و برای پلیس مهاراشترای «مایه آبروریزی» هستند.

مقامات نپال برای مجازات این زوج، ده سال ممنوعیت از کوهنوردی در این منطقه اورست را در نظر گرفتند.

هنوز مشخص نیست که در هند روند قضایی برای مجازات این دو مامور پلیس آغاز شود.

آقا و خانم راتود گفته اند که تصاویرشان واقعی است اما یک کوهنورد از شهر بنگلور جنوبی می گوید که عکس های ارائه شده توسط این زوج برای اثبات صعود، در واقع متعلق به وی بوده است.

تفاوت زمانی میان مکانهایی که این زوج هندی برای آخرین بار در حال صعود دیده شدند با زمانی که آنها ادعا می کند به ارتفاع مورد نظر رسده اند عامل دیگر شک کوهنوردان به آنها بود.

متخصصان می گویند امکان رسیدن در این مدت به این ارتفاع امکان پذیر نیست.

در فصل بهار سال گذشته بیش از ۴۵۰ نفر از جمله ۲۵۰ خارجی از اورست صعود کرده اند. حضور کوهنوردان، منبع اصلی درآمد کشور فقیر نپال است.