حمله به جهانگردان در اعتراض به افزایش گردشگری در بارسلون

حمله به جهانگردان در اعتراض به افزایش گردشگری در بارسلون
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روز چهارشنبه گروهی از جوانان که خود را عضو یک سازمان چپ مستقل می‌نامند، در بندر بارسلون در اسپانیا دست به تظاهرات علیه گسترش جهانگردی و افزایش جهانگردان در این شهر زدند و در مواردی به آنها حمله کردند.

این جوانان با دردست داشتن بنرهای تبلیغاتی در برابر اتوبوس جهانگردانی که مسافر یک کشتی توریستی بودند ، علیه گسترش صنعت توریسم و هتلداری در این بندر به عنوان عامل تخریب منطقه شعار دادند.

مدیر یک رستوران در شهر بارسلون می گوید: «چهارشنبه شب در حالی که مشتریان مشغول خوردن غذا بودند، گروهی که بنرهای تبلیغاتی حمل می کردند به پرتاب بسته هایی به داخل رستوران دست زدند و تعدادی از دختران جوان با نقاب به برخی از مشتریان رستوران حمله کردند.»

این گروه پیش از این نیز، روز ۲۰ ژوئیه، تظاهرات اعتراضی مشابهی در جزیره توریستی مایورکا در شرق اسپانیا برگزار کرده بود.

پائو پیکو سخنگوی این سازمان در مایورکا می گوید: «قصد ما محکوم کردن تخریب مناطق توریستی و استثمار طبقه کارگر به خاطر گسترش صنعت جهانگردی و هتلداری است. این اعتراض‌ها به هیچ وجه خشونت آمیز نیست و ما برای برگزاری یک سلسله از این تظاهرات در فصل تابستان برنامه‌ریزی کرده‌ایم.»

با این حال مدیرکل صنعت گردشگری اسپانیا گفته است «ما این اعمال را رد می کنیم» و یک سخنگوی شهرداری بارسلون نیز می گوید این نوع اقدامات در دموکراسی قابل تعریف نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت ۲ مامور اطلاعاتی اسپانیا به اتهام جاسوسی برای آمریکا؛ سانچز: تنش بین مادرید و واشنگتن رفع شد

کمک یک اسپانیایی به مهاجرانی که با تهدید اسلحه مجبور به ترک قایق در میان امواج دریا شده بودند

دادستانی اسپانیا برای دنی آلوز به دلیل «تجاوز جنسی» درخواست ۹ سال زندان کرد