اختلاف لالیگا و فرانسه بر سر انتقال نیمار به پاری سن‌ژرمن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اختلاف لالیگا و فرانسه بر سر انتقال نیمار به پاری سن‌ژرمن

در حالی که جدایی نیمار از بارسلونا و پیوستن وی به پاری سن‌ژرمن قطعی به نظر می‌رسد، لیگ‌های فوتبال اسپانیا و فرانسه درباره این نقل و انتقال تاریخی با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

لالیگا هفته گذشته اعلام کرده بود از پاری‌ سن‌ژرمن به دلیل نقض قواعد بازی جوانمردانه (fairplay) در مسائل مالی به اتحادیه فوتبال اروپا شکایت می‌کند. خاویر تبس، رئیس لیگ فوتبال اسپانیا روز پنجشنبه اعلام کرد که این نهاد پرداخت ۲۲۲میلیون یورو از سوی پاریسی‌ها به بارسا را برای تبدیل نیمار به بازیکن آزاد، نمی‌پذیرد.

مطابق مقررات بازی جوانمردانه (fairplay) مالی اتحادیه فوتبال اروپا، قیمت یک بازیکن براساس درآمد+۳۰ میلیون یورو تعیین می‌شود. این در حالی است که پاری سن‌ژرمن برای خرید نیمار علاوه بر مبلغ نقل و انتقال، ۶۰ میلیون یورو در آمد سالیانه پیشنهاد کرده است.


ساعاتی پس از اعلام موضع اسپانیایی‌‌ها، لیگ فوتبال فرانسه با صدور بیانیه‌ای حمایت خود از انتقال نیمار به پاریس را اعلام کرد. مسئولان فوتبال فرانسه از همتایان اسپانیایی خود خواسته اند تا با احترام به قوانین و رویه فیفا، انتقال نیمار به پاری سن‌ژرمن را به تاخیر نیاندازند.

پاری‌‌ سن‌ژرمن در سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری ناصر الخلیفی قطری، همواره رویای کسب قهرمانی اروپا را در سر می‌پروراند. در ماه‌های گذشته حتی شایعاتی درباره مذاکره مدیران این باشگاه با لیونل مسی منتشر شده بود.

برخی رسانه‌های اسپانیایی و فرانسوی خبر داده بودند که ان ایدالگو، شهردار پاریس با برگزاری مراسم استقبال از نیمار روز جمعه در محوطه برج ایفل موافقت کرده است.