اختلاف لالیگا و فرانسه بر سر انتقال نیمار به پاری سن‌ژرمن

اختلاف لالیگا و فرانسه بر سر انتقال نیمار به پاری سن‌ژرمن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در حالی که جدایی نیمار از بارسلونا و پیوستن وی به پاری سن‌ژرمن قطعی به نظر می‌رسد، لیگ‌های فوتبال اسپانیا و فرانسه درباره این نقل و انتقال تاریخی با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

لالیگا هفته گذشته اعلام کرده بود از پاری‌ سن‌ژرمن به دلیل نقض قواعد بازی جوانمردانه (fairplay) در مسائل مالی به اتحادیه فوتبال اروپا شکایت می‌کند. خاویر تبس، رئیس لیگ فوتبال اسپانیا روز پنجشنبه اعلام کرد که این نهاد پرداخت ۲۲۲میلیون یورو از سوی پاریسی‌ها به بارسا را برای تبدیل نیمار به بازیکن آزاد، نمی‌پذیرد.

مطابق مقررات بازی جوانمردانه (fairplay) مالی اتحادیه فوتبال اروپا، قیمت یک بازیکن براساس درآمد+۳۰ میلیون یورو تعیین می‌شود. این در حالی است که پاری سن‌ژرمن برای خرید نیمار علاوه بر مبلغ نقل و انتقال، ۶۰ میلیون یورو در آمد سالیانه پیشنهاد کرده است.

Liga española de fútbol rechaza pago de cláusula de 222 millones de euros por Neymar https://t.co/zPCdZGIzTepic.twitter.com/CCwXgZcMFG

— Pulzo (@pulzo) August 3, 2017

ساعاتی پس از اعلام موضع اسپانیایی‌‌ها، لیگ فوتبال فرانسه با صدور بیانیه‌ای حمایت خود از انتقال نیمار به پاریس را اعلام کرد. مسئولان فوتبال فرانسه از همتایان اسپانیایی خود خواسته اند تا با احترام به قوانین و رویه فیفا، انتقال نیمار به پاری سن‌ژرمن را به تاخیر نیاندازند.

پاری‌‌ سن‌ژرمن در سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری ناصر الخلیفی قطری، همواره رویای کسب قهرمانی اروپا را در سر می‌پروراند. در ماه‌های گذشته حتی شایعاتی درباره مذاکره مدیران این باشگاه با لیونل مسی منتشر شده بود.

برخی رسانه‌های اسپانیایی و فرانسوی خبر داده بودند که ان ایدالگو، شهردار پاریس با برگزاری مراسم استقبال از نیمار روز جمعه در محوطه برج ایفل موافقت کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم

روبیالس در پرونده بوسه اجباری با خطر محکومیت به دو سال و نیم زندان روبرو است

همه چیز درباره ویزای دورکاری در اسپانیا؛ چرا طرح دولت مادرید چندان با استقبال مواجه نشد؟