وزیر خارجه آمریکا خطاب به کره شمالی: دشمن شما نیستیم

وزیر خارجه آمریکا خطاب به کره شمالی: دشمن شما نیستیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا گفت که این کشور به دنبال سرنگونی حکومت کره شمالی نیست. آقای تیلرسون که در یک کنفرانس خبری در واشنگتن، پایتخت آمریکا سخن می گفت امیدواری کرد که این کشور بتواند با کره شمالی گفتگو کند. وی در عین حال تاکید کرد که این مذاکرات به شرطی انجام می شود که پیونگ یانگ از برنامه هسته‌ای خود صرف نظر کند.

وزیر خارجه آمریکا در بخشی از سخنان خود گفت: «امیدوارم روزی آنها درک کنند که ما دوست داریم درباره آینده کره با آنها گفتگو کنیم، گفتگویی که برای کره شمالی امنیت و رفاه اقتصادی به همراه خواهد داشت.» وی همچنین تاکید کرد: «دنبال بهانه نمی گردیم که نیروهای نظامی خود را به منطقه مرزی که دو کره را جدا می کند اعزام کنیم. ما دشمن شما نیستیم. ما تهدیدی علیه شما نیستیم. اما شما تهدیدی غیرقابل قبول علیه ما هستید و ما باید به این تهدید پاسخ دهیم.»

آقای تیلرسون سیاست آمریکا در قبال کره شمالی را «فشار صلح‌آمیز» خواند و از چین خواست تا از نفوذش بر پیونگ یانگ برای مهیا کردن زمینه گفتگو استفاده کند.

کره شمالی روز جمعه با آزمایش موشک قاره پیما ادعا کرد که قادر است خاک آمریکا را هدف قرار دهد. در پی این آزمایش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به شدت از «انفعال چین» در بحران کره انتقاد کرد. همزمان لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه کنگره آمریکا نیز گفت که در صورت «ادامه تلاش‌های پیونگ یانگ برای حمله به آمریکا» آقای ترامپ آماده جنگ با کره شمالی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد

آزمایش موشکی تازه کره شمالی؛ سئول: به همراه آمریکا اوضاع را رصد می‌کنیم

«طاق اتحاد» به فرمان کیم جونگ اون ویران شد