توقف تله کابین راین سرنشینان و نیروهای امداد را به دردسر انداخت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
توقف تله کابین راین سرنشینان و نیروهای امداد را به دردسر انداخت

صدها نفر از نیروهای امداد و نجات آلمان، روز یکشنبه مجبور شدند در عملیات تخلیه سرنشینان «تله کابین رودخانه راین» در شهر کلن شرکت کنند.

عصر یکشنبه در زمان بروز این حادثه ۳۲ کابین در حال سرویس دهی و انتقال مردم از یک سوی رودخانه راین به سمت دیگر بودند که به دلیل برخورد دو کابین به یکدیگر، تمام سیستم تله کابین از کار افتاد. احتمال داده می شود که وزش باد منجر به برخورد کابین‌ها به یکدیگر شده باشد.

در پی این حادثه، اداره کنندگان این تله کابین و همچنین نیروهای امداد در محل حاضر شدند اما از آنجا که کابین‌ها در بالای رودخانه راین متوقف شده بودند، اجرای عملیات نجات با مشکلات زیادی همراه بود و تخلیه سرنشینان، به کندی صورت می گرفت.

در مجموع ۷۶ نفر از جمله شماری کودک در داخل کابین‌ها حبس شده بودند. آنها مجبور شدند حدود ۵ ساعت انتظار بکشند تا درنهایت نجات یابند.

کارکنان تیم نجات به کمک قایق‌های آتش نشانی و قایق‌های نجات به وسط رودخانه راین رفتند و سپس سرنشینان را که در ارتفاع پنجاه متری قایق بودند، یکی بعد از دیگر به پایین منتقل کردند.

این دستگاه تله کابین از سال ۱۹۵۷ میلادی تا کنون حدود ۲۰ میلیون نفر را به دو سوی رودخانه راین منتقل کرده است و در میان گردشگران از جذابیت بالایی برخوردار است.

این حادثه در زمانی روی داد که تنها یک هفته از تمرینات آزمایشی نیروهای امداد برای این دست عملیات به پایان رسیده بود.