Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ادامه مذاکرات لوزان و انتظار برای یک توافق تاریخی

ادامه مذاکرات لوزان و انتظار برای یک توافق تاریخی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مذاکرات هسته ای ایران پس از پایان مهلت مقرر تعیین شده و بدون حضور وزرای خارجه چین، روسیه و فرانسه ادامه دارد. وزیر خارجه ایران می گوید نگارش متن

آگهی

مذاکرات هسته ای ایران پس از پایان مهلت مقرر تعیین شده و بدون حضور وزرای خارجه چین، روسیه و فرانسه ادامه دارد. وزیر خارجه ایران می گوید نگارش متن توافق جامع می تواند پس از مذاکرات روز چهارشنبه آغاز شود. این در حالیست که تاکنون هیچ بیانیه ای که نشان دهنده دستیابی به یک تفاهم سیاسی مشترک باشد صادر نشده است.

ریحانه مظاهری، خبرنگار اعزامی یورونیوز به لوزان گفت که در هفتمین روز مذاکرات لوزان، برخی منابع دیپلماتیک می گویند اگرچه پیشرفت هایی حاصل شده اما هیات ایرانی همچنان باید بر سر مسایل کلیدی تصمیم بگیرد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پیش از ترک لوزان به خبرنگاران گفت که در مورد تمامی مسایل کلیدی، تفاهم اصولی بدست آمده است.

گروه پنج بعلاوه یک می گوید باید اطمینان حاصل شود که تحت پوشش برنامه هسته ای غیرنظامی، ایران بمب اتمی تولید نمی کند. از سوی دیگر ایران، خواست خود را لغو کلی و یکجای تحریم ها عنوان کرده است.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران اظهار امیدواری کرده است که تا پایان ماه ژوئن (دهم تیر) در مورد جزئیات فنی یک توافقنامه نهایی توافق شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای نگارش نتیجه مذاکرات هسته ای در لوزان

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است

سرنوشت توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های غربی؛ گروسی: برجام دیگر معنا ندارد