Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه جنبه قانونی تحریم های کنگره آمریکا علیه روسیه را زیر سوال برد

فرانسه جنبه قانونی تحریم های کنگره آمریکا علیه روسیه را زیر سوال برد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فرانسه ضمن انتقاد از تحریم های جدید تصویب شده علیه روسیه در کنگره آمریکا، نسبت به تطابق آن با قوانین بین المللی ابراز تردید کرد. آنیس روماته، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز چهارشنبه از جنبه فرامرزی طرحی که روز سه شنبه در کنگره ایالات متحده تصویب شد، و همچنین تاثیر آن بر شرکت های اروپایی ابراز نگرانی کرد. به گفته این مقام فرانسوی پاریس برای مقابله با تاثیرات فرامرزی تحریم تصویب شده در کنگره آمریکا باید در سطح ملی و اروپایی به دنبال اتخاذ تدابیر جدیدی باشد.

مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه تحریم هایی را بر ضد روسیه، ایران و کره شمالی تصویب کرد. تصویب این تحریم ها از آنجا که اجازه وضع تحریم علیه شرکت های اروپایی فعال در بخش انرژی را فراهم می کند، خشم کشورهای اروپایی را برانگیخت.

کمیسیون اروپا نیز پیش از این از تاثیر طرح تصویب شده در کنگره آمریکا بر «استقلال اروپا» در زمینه انرژی و «پیامدهای بالقوه سیاسی و منفی» آن ابراز نگرانی کرده بود.

طرح تحریم روسیه، ایران و کره شمالی باید در سنای آمریکا نیز به تصویب برسد. به نظر می رسد تصویب این تحریم ها اتحاد بین آمریکا و اتحادیه اروپا در زمینه نحوه مواجهه با روسیه را زیر سوال برده است. بروکسل و واشنگتن از زمان الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ تاکنون در زمینه خط مشی مشترک در برابر مسکو با یکدیگر تفاهم داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: به تحریم‌های جدید کنگره آمریکا پاسخ خواهیم داد

طرح تحریم‌ علیه ایران، روسیه و کره شمالی تصویب شد

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند