Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روحانی: به تحریم‌های جدید کنگره آمریکا پاسخ خواهیم داد

روحانی: به تحریم‌های جدید کنگره آمریکا پاسخ خواهیم داد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تصویب تحریم های جدید علیه ایران در مجلس نمایندگان آمریکا با واکنش مقامات جمهوری اسلامی روبرو شده است.

رئیس جمهور ایران روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت ضمن اشاره به این تحریم‌ها گفت اینگونه تحریم‌ها بر ملت ایران تأثیرگذار نیست و نه مقاومت مردم و ایستادگی نظام جمهوری اسلامی ایران را کاهش می‌دهد و نه راه و روش و سیاست‌های ما را تغییر خواهد داد. او در عین حال گفت که در برابر این حرکت جدید کنگره آمریکا حتما پاسخ لازم را خواهیم داد.

آقای روحانی به اهمیت توافق برجام افزود که برجام دست و پای آمریکا را هم برای بردن این گونه تحریم‌ها به بهانه مسایل سلاح کشتار جمعی و هسته‌ای به شورای امنیت و هم در راستای وضع تحریم های جدید بسته است.

رییس جمهور ایران در توضیح محدود بودن آمریکا در استفاده از اهرم تحریم علیه ایران به مقایسه تحریم‌های کنگره علیه ایران با تحریم ها علیه روسیه و کره شمالی پرداخت.

آقای روحانی در این زمینه گفت «در همین لایحه‌ای که مجلس نمایندگان آمریکا تصویب کرده و علی القاعده به سنا خواهد رفت، می‌بینید تحریم نسبت به ایران با تحریمی که نسبت به کره شمالی یا روسیه مطرح است بسیار تفاوت دارد. تحریم‌های ایران در واقع تکرار تحریم‌های گذشته بود و این نشان آن است که حربه تحریم آمریکا نسبت به گذشته بسیار کند شده است.»

روحانی: دربرابر حرکت جدید کنگره آمریکا حتماً پاسخ لازم را خواهیم داد/آمریکا ازتجربه 40ساله درس بگیرد؛تنها راه احترام به حقوق ملت ایران است pic.twitter.com/D3bSQC87JE

— روزنامه شهروند (@shahrvand_paper) July 26, 2017

عباس عراقچی معاون حقوقی وزارت خارجه ایران نیز در مورد تحریم های جدید گفته است که این تحریم ها اقدام خصمانه کاملا روشن علیه جمهوری اسلامی است و با واکنش قطعی مواجه خواهد شد. او اضافه کرده که تحریم های جدید تجمیع تحریم‌های موجود آمریکا در زمینه تروریسم، حقوق بشر، موشکی و تسلیحاتی است ولی در عین حال می‌تواند اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار دهد و و بهره‌مندی جمهوری اسلامی ایران از برجام را کاهش دهد.

در عین حال سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران روز چهارشنبه در گفتکو با شبکه خبر از تنظیم طرحی در این کمیسیون در واکنش به تحریم های جدید کنگره آمریکا خبر داد. او گفت کمیسیون امنیت ملی در این زمینه جلسه فوق العاده ای تشکیل داده و طرح مورد نظر تا صبح روز شنبه آینده (۷ مردادماه) تصویب خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش تازه کنگره برای اعمال نظارت و محدودیت بر فروش هواپیما به ایران

تنش آمریکا و متحدانش با تهران در نشست شورای امنیت؛ بیانیه قدرت‌های اروپایی علیه برنامه هسته‌ای ایران

برآورد اطلاعاتی جدید آمریکا و اسرائیل از برنامه هسته‌ای ایران؛ آیا تهران به دنبال بمب اتم است؟