ترامپ نسبت به ادامه بازداشت شهروندان آمریکایی در ایران هشدار داد

ترامپ نسبت به ادامه بازداشت شهروندان آمریکایی در ایران هشدار داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ایران هشدار داده است که اگر همه شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران آزاد و به آمریکا بازگردانده نشوند، ایران با عواقب جدی مواجه خواهد شد.

کاخ سفید روز جمعه در بیانیه ای این خبر را اعلام کرد.

رئیس جمهوری آمریکا از ایران خواسته است که رابرت لوینسون افسر سابق پلیس آمریکا را که بیش از ۱۰ سال قبل در ایران ناپدید شده است، به آمریکا بازگرداند.

او همچنین از تهران خواسته است که سیامک نمازی و پدرش باقر نمازی را آزاد کند.

دادگاهی در ایران سیامک نمازی ۴۶ ساله و پدر ۸۰ ساله وی را به اتهام جاسوسی و همکاری با ایالات متحده آمریکا به ۱۰ سال زندان محکوم کرده است.

نهادهای امنیتی ایران سیامک نمازی را در سال ۲۰۱۵ و در حالی که برای دیدار با خانواده اش به تهران سفر کرده بود دستگیر کردند.

همچنین روز یک شنبه گذشته دادگاهی در تهران «زیو وانگ» دانشجوی چینی ۳۷ ساله متولد آمریکا که دانشجوی دکتری تاریخ در دانشگاه پرینستون است را به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.

کاخ سفید در بیانیه اش گفته است که ایران مسئول حفاظت از جان و سلامت شهروندان زندانی آمریکایی در ایران است.

ایالات متحده آمریکا، روز سه شنبه هفته گذشته ۱۸ شخصیت حقیقی و حقوقی را به لیست تحریم‌های ایران اضافه کرد. وزارت امورخارجه آمریکا، در زمان صدور تحریم‌های جدید، توسعه برنامه موشکی ایران و رفتارهای غیرسازنده این کشور در خاورمیانه را دلیل تشدید فشارهای واشنگتن بر تهران توصیف کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توضیح مادر سرباز آمریکایی درباره بازداشت فرزندش در ایران

واشنگتن به محکومیت شهروند آمریکایی در ایران واکنش نشان داد

دادگاه نیویورک ترامپ را در پرونده تخلف مالی ۳۶۴ میلیون دلار جریمه کرد