ترامپ: اگر از نیت سشنز اطلاع داشتم انتخابش نمی کردم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترامپ: اگر از نیت سشنز اطلاع داشتم انتخابش نمی کردم

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از وزیر دادگستری خود در ارتباط با پرونده تحقیق در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایالات متحده انتقاد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به سلب صلاحیت جف سشنز از خود در ارتباط با تحقیق در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار داشت: «سشنز هرگز نباید از خود سلب صلاحیت می کرد. اگر قصد سلب صلاحیت از خود را داشت باید پیش از قبول این منصب به من اطلاع می داد تا من فرد دیگری را انتخاب کنم.»

جف سشنز ماه مارس سال جاری (اسفند ماه سال گذشته شمسی) در پرونده تحقیق در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و همچنین تبانی احتمالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه از خود سلب صلاحیت کرد.

وزارت دادگستری ایالات متحده پس از سلب صلاحیت جف سشنز، در ماه مه (اردیبهشت ماه) رابرت مولر، مدیر سابق پلیس فدرال (اف بی آی) را به عنوان مسئول تحقیق در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات معرفی کرد.

برخی گزارشها ماه گذشته حکایت از این داشت که جف سشنز پیشنهاد کناره گیری خود را با دونالد ترامپ مطرح کرده است. با این حال بنا به همین گزارشها رئیس جمهوری آمریکا در آن زمان با استعفای وزیر دادگستری (دادستان کل ایالات متحده) مخالفت کرد.

با وجود سخنان رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با نیویورک تایمز، شبکه تلویزیونی بلومبرگ به نقل از یک مقام آمریکایی تاکید کرد که جف سشنز قصد کناره گیری از سمت خود را ندارد.