آمریکا ۱۸ شخص و نهاد را به دلیل ارتباط با ایران تحریم کرد

آمریکا ۱۸ شخص و نهاد را به دلیل ارتباط با ایران تحریم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد ۱۸ شخص حقیقی و حقوقی را به دلیل ارتباط با برنامه موشکی، حمایت از تروریسم، ارتباط با سپاه پاسداران و فعالیت‌های مخرب ایران تحریم کرده است.

دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی وزارت خزانه‌داری با اشاره به بیانیه وزارت امور خارجه ایالات متحده درباره فعالیت‌های تبهکارانه جمهوری اسلامی علیه صلح و ثبات منطقه‌ در خاورمیانه، محمد سعید آجیلی، سیدرضا قاسمی، فرشاد حکیم زاده محسن پارساجم محمد رضا رضاخواه (همگی تبعه ایران)، املی لیو، تبعه چین و رسیت تاوان (تبعه ترکیه) را به عنوان اشخاص حقیقی مشمول تحریم‌‌های جدید معرفی کرد.

جهاد خودکفایی نیروی هوا فضای سپاه، جهاد خودکفایی سپاه، گروه خدمات کامپیوتری آجیلی، شرکت اندیشه وصال خاورمیانه، شركت شناورسازی مدكندآلوی قشم، شرکت رایان رشد افزار (همگی به مرکزیت ایران)، گروه رامور ترکیه و شرکت‌های رایبیم، رایترونیک و سانوی چین هم مشمول تحریم‌های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا شده اند.

#ایالات_متحده#تحریم های جدیدی را در ارتباط با #ایران اعلام می کند
بیانیه هتر نوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه: https://t.co/yiztiNsFZzpic.twitter.com/2tBEee7gEd

— USA darFarsi (@USAdarFarsi) 18 juillet 2017

همزمان، وزرات امور خارجه ایالات متحده آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام خبر تحریم‌ها اعلام کرد علاوه بر این ۱۸ شخصیت حقیقی و حقوقی، دولت آمریکا «همچنین یک سازمان چندملیتی مجرمانه مستقر در ایران و افراد مرتبط با آن، را تحریم می کند.»

وزارت امور خارجه ایالات متحده از سیاست‌های منطقه‌ای و داخلی ایران به شدت انتقاد کرده است. در این بیانیه، به حمایت جمهوری اسلامی از بشار اسد در سوریه، شورشیان حوثی در یمن و گروه‌‌های «تروریستی» نظیر حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی در فلسطین به عنوان فعالیت‌های مخرب توصیف شده اند. به‌علاوه واشنگتن ادامه برنامه موشکی ایران نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد توصیف شده است. وزارت خارجه آمریکا با اشاره به تایید پایبندی ایران به برجام گفته است، اگرچه اجرای توافق هسته‌ای به‌عنوان عاملی برای تقویت صلح و ثبات در منطقه توصیف شده، اما دیگر تحرکات ایران، آثار مثبت برجام را ضایع می‌کند.

از آغاز دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رویکرد واشنگتن نسبت به تهران سختگیرانه‌تر شده است. وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته تاکید کرده بود با وجود پایبندی ایران به برجام، این کشور تدوین تحریم‌های جدید به خاطر رفتار مخل ثبات ایران را ادامه می‌دهد. شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید نیز گفت که از نظر رئیس جمهور آمریکا توافق هسته ای با ایران، همچنان توافقی بد برای آمریکا است.

بیانیه روز سه‌شنبه وزارت امور خارجه آمریکا، سابقه حقوق بشری ایران را وحشتناک توصیف کرده و از تهران خواسته است تا شهروندان ایرانی آمریکایی محبوس در این کشور را به سرعت آزاد کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا ۳۰ شخص حقیقی و حقوقی مرتبط با ایران تحریم کرد

چرا روحانی از حمله به عین‌الاسد بی‌خبر بود؟ پاسخ کیهان: محرمانه بود، فقط ۱۰ نفر خبر داشتند

واشنگتن‌پست: ایران با دو هدف متفاوت خواستار خویشتنداری گروه‌های مسلح در عراق و لبنان شده است