عربستان ادعا می کند مدارکی دال بر حمایت قطر از تروریسم دارد

عربستان ادعا می کند مدارکی دال بر حمایت قطر از تروریسم دارد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در جریان سفر خود به منطقه حوزه خلیج فارس به جده در عربستان رفت. وی در این شهر با مقامات عربستان سعودی از جمله همتای خود عادل الجبیر و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

وزیر خارجه عربستان سعودی در دیدار با لودریان تصریح کرد کشورش مدارکی مبنی بر حمایت قطر از تروریسم در دست دارد. وی تاکید کرده پرونده ای در این زمینه تسلیم مقامات فرانسوی خواهد شد.

فرانسه روابط تجاری بازرگانی وسیعی با دو کشورعربستان سعودی و قطر دارد. تنش در منطقه و بحران قطر نگرانی پاریس را درپی داشته است.

وزیر خارجه فرانسه پیش تر در دوحه با تشریح موضع کشورش در بحران مربوط قطع روابط چند کشور عربی با قطر تاکید کرد تلاشهای لازم برای خاتمه یافتن این بحران را مبذول می دارد. وی همچنین تصریح کرد: «فرانسه باید نقش سازنده ای با کمک به کشور کویت بعنوان میانجی داشته باشد.» وی در ادامه خواهان تقویت همکاری های پاریس و دوحه در زمینه مبارزه موثر علیه تروریسم شد.

وزیر خارجه فرانسه روز یکشنبه به کویت و امارات عربی متحده نیز می رود.

کشورهای عربستان سعودی، بحرین، امارت عربی متحده و مصر پنجم ژوئن سال جاری روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند. این کشورها دوحه را به حمایت از تروریسم متهم کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه خواستار لغو تحریم های وضع شده علیه اتباع قطری شد

سازمان دختر شایسته جهان ادعای شرکت نماینده عربستان در رقابت‌های امسال را تکذیب کرد

عربستان سعودی برای اولین بار در مسابقه دختر شایسته جهان شرکت می‌کند