Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه خواستار لغو تحریم های وضع شده علیه اتباع قطری شد

فرانسه خواستار لغو تحریم های وضع شده علیه اتباع قطری شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فرانسه خواستار لغو تحریم های وضع شده از سوی برخی کشورهای عربی علیه اتباع قطری شد.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه که برای میانجیگری در بحران دیپلماتیک بین قطر و برخی از کشورهای عربی به منطقه سفر کرده است، روز شنبه در دوحه با همتای قطری خود دیدار کرد.

وزیر خارجه فرانسه پس از این دیدار و در جمع خبرنگاران خواهان لغو آن دسته از تصمیماتی شد که به گفته وی مردم عادی، دانشجویان و اعضای خانواده های دو تابعیتی را که از یکدیگر جدا افتاده اند تحت تاثیر قرار داده است.

سفر ژان ایو لودریان به منطقه پس از انجام سفرهای مشابه از جانب رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا و برخی مقامات بریتانیایی و آلمانی صورت می گیرد.

Au Qatar, visite du futur musée national du Qatar avec almayassahamad</a> puis entretien avec mon homologue <a href="https://twitter.com/MBA_AlThani_">MBA_AlThani_pic.twitter.com/QPEowClOeJ

— Jean-Yves Le Drian (@JY_LeDrian) July 15, 2017

عربستان، مصر، امارات متحده عربی و بحرین از روز پنج ژوئن (۱۵ خرداد) با قطع رابطه دیپلماتیک خود با قطر تحریم هایی را بر ضد دوحه وضع کردند.

کاخ سفید روز جمعه از گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با ملک سلمان، پادشاه عربستان در مورد بحران دیپلماتیک در منطقه خاورمینه خبر داده بود. رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه سی بی ان نسبت به آینده روابط کشورش با قطر و حفظ پایگاه نظامی آمریکا در این کشور ابراز امیدواری کرده بود. با این حال به گفته دونالد ترامپ «۱۰ کشور دیگر» آماده هستند که در صورت نیاز پایگاهی نظامی برای آمریکا در کشور خودشان احداث کنند.

رئیس جمهوری آمریکا در این مصاحبه با اشاره به عقد قرارداد فروش سلاح به عربستان اظهار داشته بود: «عربستان صدها میلیارد دلار صرف خرید هواپیماها و تجهیزات نظامی ما و سرمایه گذاری در کشورمان می کند.»

ارزش قراردادهای تسلیحاتی امضا شده بین ریاض و واشنگتن ۱۱۰ میلیارد دلار عنوان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده بان حقوق بشر: کشورهای تحریم کننده قطر حقوق بشر را نقض می کنند

بایدن پس از اشتباه گرفتن زلنسکی با پوتین: مصمم به ادامه رقابت هستم و ترامپ را شکست خواهم داد

از نخستین سناتور تا جرج کلونی و سلبریتی‌ها؛ درخواست‌ها از بایدن برای کناره‌گیری از نامزدی شدت گرفت