Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ: با تهدیدات جدید رژیم های سرکش مانند ایران روبرو هستیم

ترامپ: با تهدیدات جدید رژیم های سرکش مانند ایران روبرو هستیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید ایالات متحده با تهدیدات جدیدی از سوی رژیم های سرکش مانند کره شمالی، ایران و سوریه روبرو است.

به گفته آقای ترامپ این تهدیدات از طرف دولتهایی که از پیونگ یانگ، تهران و دمشق پشتیبانی و حمایت مالی می کنند نیز متوجه آمریکا می شود.

سخنان روز پنجشنبه دونالد ترامپ در نشست خبری مشترک با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در حالی ایراد شد که یک مقام ارشد آمریکایی از احتمال تائید پایبندی ایران به برجام توسط رئیس جمهوری ایالات متحده خبر داده است.

به گفته این مقام آمریکایی دونالد ترامپ با وجود تردیدهایش نسبت به برجام به «احتمال زیاد» پایبندی تهران به توافق هسته ای را تائید خواهد کرد. وزارت خارجه ایالات متحده هر ۹۰ روز یک بار باید کنگره این کشور را از پایبندی یا عدم تعهد ایران به توافق برجام مطلع کند. مهلت کنونی دونالد ترامپ برای در جریان قرار دادن کنگره روز دوشنبه به پایان می رسد.

دونالد ترامپ در سخنان روز پنجشنبه خود در کاخ الیزه همچنین ضمن اشاره به «تهدیدات مهم سازمان های تروریستی» بر عزم واشنگتن در مبارزه با این گروه ها تاکید کرد.

دونالد ترامپ در این نشست خبری همچنین برای اولین بار از احتمال برگشت پذیر بودن تصمیمش در مورد خروج آمریکا از توافق تغییرات اقلیمی پاریس سخن گفت. او با این حال در مورد شرایط تحقق چنین امری اطلاعات بیشتری ارائه نکرد.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: «در زمینه توافق پاریس ممکن است اتفاقی رخ دهد، ببینیم چه پیش می آید.»

دونالد ترامپ در این نشست خبری همچنین از تلاشها برای برقراری آتش بس در دومین منطقه از سوریه خبر داد. پیش از این و به دنبال ملاقات روز جمعه گذشته بین دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در هامبورگ دو طرف از برقراری آتش بس در جنوب غربی سوریه از روز یکشنبه خبر داده بودند.

رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه به مناسبت بزرگداشت صدمین سال ورود سربازان آمریکایی به جنگ جهانی اول و روز ملی فرانسه (فتح زندان باستیل) مهمان امانوئل ماکرون در مراسم روز ملی فرانسه در خیابان شانزه لیزه پاریس خواهد بود.

Pres. Trump: “We face new threats from rogue regimes like North Korea, Iran and Syria and the governments that finance and support them.” pic.twitter.com/f2sGQJgGsC

— ABC News (@ABC) July 13, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنگلا مرکل: با ایجاد وزارت دارایی و اقتصاد اروپا مخالف نیستم

ترامپ برای حضور در مراسم روز ملی فرانسه وارد پاریس شد

«تجاوز گروهی» در پاریس؛ زن استرالیایی با لباس نیمه‌پاره به اغذیه‌فروشی پناه برد