ترامپ برای حضور در مراسم روز ملی فرانسه وارد پاریس شد

ترامپ برای حضور در مراسم روز ملی فرانسه وارد پاریس شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای شرکت در مراسم روز ملی فرانسه و دیدار با امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود وارد پاریس شد.

رئیس جمهوری ایالات متحده قرار است برای بزرگداشت صدمین سالگرد ورود سربازان آمریکایی به جنگ جهانی اول در رژه نظامی روز جمعه در خیابان شانزه لیزه پاریس حضور پیدا کند.

مبارزه با تروریسم، تغییرات اقلیمی و تلاش‌های دیپلماتیک و نظامی دو کشور در زمینه موضوعات مختلف محور مذاکرات دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون خواهد بود.

سفر رئیس جمهوری آمریکا به فرانسه در حالی صورت می گیرد که طی روزهای گذشته توجه رسانه ها بار دیگر به تبانی احتمالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه منعطف شده است.

موضوعی که به احتمال زیاد پرسش‌هایی در مورد آن از طرف خبرنگاران در نشست خبری مشترک رییسان جمهور ایالات متحده و فرانسه مطرح خواهد شد.

تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از توافق پاریس در مورد تغییرات اقلیمی و موضوع تجارت آزاد از مهمترین موارد اختلاف بین واشنگتن و پاریس است. رئیس جمهوری آمریکا از زمان به دست گرفتن قدرت در ماه ژانویه بر اولویت کشورش در تصمیمات تجاری و عقد توافق های تجاری تاکید داشته است. در مقابل امانوئل ماکرون به عنوان یکی از مدافعان تجارت آزاد و منتقدان حمایت گرایی اقتصادی شناخته می شود.

رهبران آمریکا و فرانسه قرار است روز پنجشنبه پس از مراسم استقبال رسمی و دیدار در کاخ الیزه یک نشست خبری برگزار کنند. دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون پس از آن به همراه همسرانشان برای صرف شام به رستورانی در طبقه دوم برج ایفل خواهند رفت.

رئیس جمهوری ایالات متحده در زمان کارزار انتخاباتی خود از فرانسه به دلیل نحوه مواجهه این کشور با حملات تروریستی و مهاجران انتقاد کرده بود. این سخنان بازتابی منفی در میان برخی شخصیت ها و رسانه های فرانسه داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقال مهاجران برای «پاکسازی» پاریس در آستانه المپیک خشم شهرداران فرانسه را برانگیخت

مسابقه کارکنان رستوران‌های پاریس برای حمل سریع سینی سفارش مشتری‌ها برگزار شد

برای اولین بار در جهان؛ فرانسه حق سقط جنین زنان را در قانون اساسی خود گنجاند