دونالد ترامپ: پسرم بی گناه است

دونالد ترامپ: پسرم بی گناه است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ضمن دفاع از پسر ارشدش در ارتباط با ملاقات با یک وکیل روس در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایالات متحده، او را «بی گناه» خواند.

رئیس جمهوری آمریکا در توئیت روز چهارشنبه خود از سخنان دونالد ترامپ جونیور در مصاحبه سه شنبه شب شبکه فاکس نیوز با وی ستایش کرد.

ایمیلهای پسر ارشد دونالد ترامپ نشان می دهد که او از همکاری و ملاقات با ناتالیا وسلنیتسکایا، یک وکیل روس در جریان کارزار انتخاباتی استقبال کرده است. دونالد ترامپ جونیور این ایمیلها را روز سه شنبه منتشر کرد.

گمانه زنی هایی طی ماه های اخیر در زمینه احتمال دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفته بود. تحقیقاتی در این زمینه از طرف کنگره و وزارت دادگستری زیر نظر رابرت مولر، مدیر پیشین پلیس فدرال در جریان است.

هر چند به نظر نمی رسد که در جریان تماس و ملاقات دونالد ترامپ جونیور با وکیل روس اقدامی بر خلاف قانون صورت گرفته باشد اما احتمالا اطلاعات مربوط به این تماس توجه مسئولان تحقیق در مورد دخالت مسکو در انتخابات را به خود جلب خواهد کرد.

ملاقات سال گذشته پسر ارشد دونالد ترامپ با ناتالیا وسلنیتسکایا پس از آن صورت گرفت که این وکیل روس مدعی شده بود اطلاعاتی ارزشمند در مورد هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات و رقیب دونالد ترامپ در اختیار دارد.

روسیه به دفعات هرگونه اتهام دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا را رد کرده است.

My son Donald did a good job last night. He was open, transparent and innocent. This is the greatest Witch Hunt in political history. Sad!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) July 12, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پسر دونالد ترامپ: پدر از دیدارم با وکیل روس بی اطلاع بود

جیمز کومی ترامپ را به دروغگویی متهم کرد

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت