انتشار ویدئویی از «زنان آسایشگر» در طول جنگ جهانی دوم

انتشار ویدئویی از «زنان آسایشگر» در طول جنگ جهانی دوم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کره جنوبی از کشف فیلمی خبر داده که «زنان آسایشگر» را نشان می دهد. زنانی که در جریان جنگ جهانی دوم بعنوان برده‌های جنسی ناگزیر به تن‌فروشی به سربازان ژاپنی بودند.

South Korea has released what it says is the first known footage of “comfort women” forced to work as sex slaves f… https://t.co/bTjaTm9pfEpic.twitter.com/2HrkzMnIdd

— Flavor Florida (@Flavorida) July 10, 2017

این فیلم ۱۸ ثانیه‌ای توسط نیروهای نظامی آمریکا در چین ضبط و توسط محققان دولتی در دانشگاه ملی سئول در مجموعه بایگانی‌ مربوط به آمریکا یافت شده است.

First Footage of Comfort Women Released by South Korea: https://t.co/0jCgtf7qhy via YouTube</a></p>— World News Courier (WNC2019) July 10, 2017

گفته می‌شود این زنان که تعدادشان بین ۲۰ تا ۴۰۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود عمدتا از کره، چین، اندونزی، فیلیپین و تایوان برای بردگی جنسی آورده شده بودند.

این موضوع مدتها روابط ژاپن و کره جنوبی را تحت تأثیر قرار داده بود تا اینکه در در سال ۲۰۱۵ دو کشور به توافق رسیدند تا به مساله مناقشه‌برانگیز زنان آسایشگر پایان دهند.

براساس این توافق ژاپن علاوه بر عذرخواهی از کره جنوبی، مبلغی معادل ۸ میلیون و سیصد هزار دلار غرامت به این کشور ب‍‌پردازد. هر دو کشور همچنین متعهد شدند که در مجامع بین‌المللی در مورد این موضوع از یکدیگر انتقاد نکنند. کره جنوبی هم اعلام کرد که چنانچه ژاپن به تعهداتش پایبند باشد، این مسئله از نظر این کشور حل شده است. سئول پیش از آن عذرخواهی رسمی ژاپن و پرداخت غرامت به قربانیان را خواسته بود.

سئول همچنین از توکیو خواسته تا مجسمه‌ای که نماد «زنان آسایشگر» است را از سفارتحانه ژاپن در کره جنوبی بردارد. ژاپن در ژانویه امسال در واکنش به نصب دومین مجسمه «زن آسایشگر» در کره جنوبی سفیر و سرکنسول خود را از سئول، پایتخت کره جنوبی و شهر بوسان فرا خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجسمه «زن آسایشگر» سفیر و سرکنسول ژاپن را از کره جنوبی به خانه کشاند

راننده تاکسی در ژاپن به دلیل کشتن عمدی یک کبوتر بازداشت شد

بزرگترین رآکتور همجوشی هسته‌ای جهان در ژاپن راه‌اندازی شد