جریمه نقدی دو تنیس باز در ویمبلدون

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جریمه نقدی دو تنیس باز در ویمبلدون

برنارد تامیک استرالیایی و دانیل مدودوف، تنیس باز اهل روسیه به دلیل رفتار غیرورزشی در تورنمنت ویمبلدون با جریمه نقدی روبرو شدند.

فدراسیون بین المللی تنیس روز پنجشنبه با اعلام جریمه ۱۳ هزار یورویی در نظر گرفته شده برای برنارد تامیک دلیل این تنبیه انضباطی را بی حوصلگی و نداشتن انگیزه برای پیروزی در مسابقه دور نخست این رقابت ها مقابل میشا زوروف روس عنوان کرده است.


تامیک، تنیس باز رده پنجاه و نهم جهان که طبق قوانین رقابت های گرند اسلم، پس از باخت و حذف از دور مسابقات در دور این رقابت ها چهل هزار یورو جایزه نقدی دریافت کرد در سخنانی جنجالی ضمن تایید بی حوصلگی و نداشتن انگیزه لازم در طول این مسابقه گفت: «رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی یو اس اوپن و یا شکست در دور اول برایم بی اهمیت است. من همچنان تا ده سال دیگر مسابقه می دهم و می دانم که پس از آن کار نخواهم کرد.»

او در پاسخ به برخی انتقاد ها نسبت به بی انگیزگی در طول مسابقه و به طور مشخص این سوال خبرنگاران که آیا حاضر است به دلیل بازی ضعیف جایزه نقدی را پس دهد گفت: «همه ما به دنبال پول هستیم. شاید در ۳۴ سالگی به خیریه کمک کنم اما اگر فدرر حاضر است جایزه ۵۰۰ میلیون دلاری اش را پس بدهد من هم این کار را خواهم کرد.»

اما مدودوف روس که در رتبه چهل و نهم رده بندی جهانی تنیس قرار دارد به دلیل برخورد غیر ورزشی با داور پس از باخت دور دوم مقابل روبن بملمانس، تنیس باز بلژیکی مورد تنبیه انضباطی قرار گرفت و محکوم به پرداخت ۱۲.۷۰۰ یورو جریمه شد.


این ورزشکار ۲۱ ساله روس که از امید های آینده تنیس روسیه به شمار می رود در پایان این دیدار در اعتراض به نحوه قضاوت داور به سوی او سکه پول پرتاب کرده بود.

مدودوف که به دلیل راهیابی به دور دوم رقابت های تنیس ویمبلدون ۴۰ هزار یورو جایزه نقدی دریافت کرده است پس از این حرکت غیرورزشی به اشتباه خود پی برد و عذرخواهی کرد.