تعطیلات تابستانی دانش آموزان در کدام کشور اروپایی طولانی تر است؟

تعطیلات تابستانی دانش آموزان در کدام کشور اروپایی طولانی تر است؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در فصل تابستان دانش آموزان در سراسر اروپا به تعطیلات می روند. با این حال دوره این تعطیلات برای دانش آموزان در کشورهای مختلف اروپایی یکسان نیست. طولانی ترین دوره تعطیلات تابستانی را دانش آموزان کدام کشور اروپایی دارند؟

در حالی که برخی کشورهای اروپایی همچون فرانسه دوره تعطیلات مشخصی را برای کل دانش آموزان تعیین کرده اند، برخی دیگر از کشورها در مناطق مختلف کشور دوران تعطیلات متفاوتی را برای دانش آموزان در نظر گرفته اند.

در حالی که تمام دانش آموزان فرانسوی بین هشتم ژوئیه تا چهارم سپتامبر به تعطیلات تابستانی می روند، در تقریبا تمام ۱۶ ایالت آلمان دانش آموزان دوران تعطیلات متفاوتی را تجربه می کنند.

دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی در بیشتر کشورهای شرق اروپا دوان تعطیلات تابستانی طولانی مدت (بین ۱۲ تا ۱۳ هفته) را تجربه می کنند. در ایتالیا، پرتغال، اسپانیا و برخی کشورهای منطقه بالکان نیز چنین دوره ای برای تعطیلات تابستانی اعمال می شود.

میانگین هفته هایی که در بریتانیا دانش آموزان به تعطیلات می روند بسیار کمتر است: بین شش تا ۹ هفته! مدت تعطیلات مدارس در اسکاتلند و ایرلند شمالی بین هشت و ۹ هفته، و در انگلستان و ولز کمتر از هفت هفته است.

کوتاهترین دوره تعطیلات تابستانی را دانش آموزان دانمارکی، آلمانی و هلندی با هفت هفته یا کمتر از آن تجربه خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۲۸ درصد اروپایی‌ها در سال گذشته بضاعت مالی رفتن به تعطیلات را نداشتند

سبقت هند از چین در صدر؛ چند دانشجوی ایرانی در آلمان مشغول به تحصیل هستند؟

سه دانشجو با استفاده از هوش مصنوعی از طومار باستانی «هرکولانیوم» رمزگشایی کردند