توماس فاتح مرحله نخست تور دو فرانس

توماس فاتح مرحله نخست تور دو فرانس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گرنت توماس نخستین پیراهن زرد صدرنشین رقابت های دوچرخه سواری تور دو فرانس را از آن خود کرد.

نخستین مرحله از این رقابت ها روز شنبه، یکم ژوئیه به صورت تایم تریل انفرادی در دوسلدورف آلمان برگزار شد. گرنت توماس، رکابزن ولزی تیم اسکای که دو قهرمانی در مسابقات دوچرخه سواری بر روی پیست در بازیهای المپیک را در کارنامه دارد پس از طی ۱۴ کیلومتر، مسیر تعیین شده در این مرحله، بهترین زمان را به نام خود ثبت کرد و صاحب یپراهن زرد صدرنشین شد.

کریس فروم، هم تیمی بریتانیایی توماس که سال گذشته فاتح تور دوفرانس شد و امسال نیز از بخت های اصلی این رقابت ها به شمار می رود در رتبه ششم این مرحله قرار گرفت.

نایرو کینتانا، رکابزن تیم مویستار از دیگر بخت های قهرمانی در این مسابقات، عملکرد مطلوبی در مرحله نخست نداشت و با ۳۶ ثانیه اختلاف نسبت به فروم به کار خود پایان داد. او جدا از قرار گرفتن در رتبه پنجاه و سوم، الخاندرو والورده، یکی از هم تیمی های ارزشمند خود را نیز که مقام سوم تور دو فرانس در سال ۲۰۱۵ را کسب کرده بود، از دست داد.

والورده، دوچرخه سوار کهنه کار و ۳۷ ساله اسپانیایی در یکی از پیچ های مسابقه بر اثر ریزش باران و لغزندگی زمین سرنگون شد و سپس به شدت با نرده های کنار محل مسابقه برخورد کرد. مسئولان تیم مویستار مصدومیت او را جدی توصیف و اعلام کرده اند که وی قادر به ادامه شرکت در این مسابقات نخواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد

حمله با چاقو به دو دختربچه در استراسبورگ فرانسه؛ مهاجم بازداشت شد

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان