Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آخرین دفاعیات درباره پرونده ساختمان بنیاد علوی در دادگاه آمریکا

آخرین دفاعیات درباره پرونده ساختمان بنیاد علوی در دادگاه آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وکلای مدافع پرونده ساختمان بنیاد علوی در منهتن نیویورک روز دوشنبه در برابر هیات منصفه حاضر شده و آخرین دفاعیات‌شان را ارایه کردند.

این پرونده با موضوع نقض تحریم‌های مالی علیه دولت جمهوری اسلامی ایران در دست بررسی دستگاه قضایی ایالات متحده آمریکا است.

مایکل لاکارد، دستیار دادستانی ایالات متحده آمریکا در آخرین جلسه استماع هیات منصفه دادگاه فدرال منهتن گفت که عمده سهام ساختمان ۳۶ طبقه شماره ۶۵۰ واقع در خیابان پنجم نیویورک در دست بنیاد غیرانتفاعی علوی است و شرکت آسا هم که سهام‌دار جزء است تلاش کرده که تا این واقعیت را پنهان کند که این ساختمان به دولت ایران تعلق دارد. وی تصریح کرد: «آن‌ها می‌دانستند هنگامی‌که این راز فاش شود آن‌ها همه چیز را از دست خواهند داد.»

این ساختمان پیش از انقلاب بنیاد پهلوی نام داشت و در ابتدای دهه ۷۰ میلادی از سوی دولت وقت پهلوی خریداری شد. هدف از تاسیس این بنیاد پشتیبانی از جامعه ایرانی- آمریکایی به واسطه برنامه‌های آموزشی و فرهنگی بود.

در صورتی که دولت ایالات متحده آمریکا بتواند اثبات کند که این برج در قلب نیویورک برای جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند پول حاصل از مصادره و فروش این ساختمان به بازماندگان و قربانیان حوادث تروریستی پرداخت می‌شود که ردی از حکومت ایران در آن وجود دارد. از جمله این عملیات تروریستی به بمب‌گذاری سال ۱۹۸۳ در بیروت و بمب‌گذاری ۱۹۹۶ در عربستان سعودی اشاره شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها