عملیات تروریستی در مکه خنثی شد

عملیات تروریستی در مکه خنثی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرد نیروهای امنیتی این کشور توانسته‌اند یک حمله انتحاری در نزدیکی مسجدالحرام در مکه را خنثی کنند.

بنا بنا بر این گزارش، روز جمعه نیروهای امنیتی و نظامی سعودی موفق شدند مخفیگاه یک مهاجم را که احتمالا برای انجام عملیات انتحاری در شهر مکه آماده می شده محاصره کنند. پس از تبادل آتش میان دو طرف، فرد مهاجم ساختمان محل اختفای خود را منفجر کرده است. بر اثر این انفجار ساختمان تخریب شده و ۶ زائر و ۵ مامور امنیتی زخمی شدند.

روز جمعه همچنین ۵ مظنون دیگر در شهرهای مکه و جده بازداشت شدند. عملیات نیروهای امنیتی سعودی در آخرین جمعه ماه رمضان و در زمان حضور صدها هزار زائر در مسجد الحرام، مقدس‌ترین مکان مسلمانان جهان انجام شده است.

بسياری از کشورهای جهان از جمله ایران و قطر این حمله خنثی شده را محکوم کرده اند. تهران، آمادگی خود را برای همکاری با ریاض در مبارزه مشترک با تروریسم یادآور شده است. قطر هم که از سه هفته پیش در محاصره عربستان و متحدانش قرار دارد در واکنش به این حادثه اعلام کرد با سعودی به عنوان کشور برادر، متحد است.

عربستان سعودی در سال‌های گذشته درگیر حملات پراکنده بوده است. شماری از ماموران نظامی و امنیتی این کشور در جریان رویارویی با مهاجمان جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک نفر در مسجد‌الحرام خودکشی کرد

کابینه جنگی اسرائیل برای حمله به رفح تا ماه رمضان ضرب‌الاجل صادر کرد

آمریکا حوثی‌های یمن را بار دیگر در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد