Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وعده پشتیبانی ترامپ از اوکراین

وعده پشتیبانی ترامپ از اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین می‌گوید که از سوی همتای آمریکایی‌اش اطمیان یافته که کشورش از پشتیبانی کاخ سفید برخوردار خواهد بود.

دونالد ترامپ پیش‌تر خواستار مستحکم ساختن رابطه با مسکو شده بود. این امر نگرانی دولت اوکراین را از تغییر رویکرد احتمالی ایالات متحده آمریکا در قبال دخالت کرملین در شرق این کشور برانگیخته بود.

آقای ترامپ گفت که خواهان دست یافتن به راه حلی برای بحران اوکراین است. با این حال در بیانیه‌ای که کاخ سفید پس از این دیدار منتشر کرد نامی از توافق ۲۰۱۵ مینسک برده نشده است. این توافق به منظور پایان حمایت روسیه از جدایی طلبان در شرق اوکراین به امضا رسیده است. رکس تیلرسون، وزیر امورخارجه آمریکا نیز هفته گذشته احتمال داده بود که ایالات متحده از این توافق عقب نشینی کند.

روسای جمهوری ایالات متحده آمریکا و اوکراین روز سه‌شنبه در کاخ سفید در حالی دیدار کردند که همزمان نام ۳۸ شخص حقیقی و حقوقی روس به اتهام ارتباط با فعالیت‌های دولت روسیه در اوکراین به فهرست تحریم‌های آمریکا افزوده شد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه فدراسیون روسیه در یک نشست خبری مشترک با ژان ایو لو دریان، همتای فرانسوی‌اش در مسکو درباره تحریم‌های تازه آمریکا علیه این کشور واکنش نشان داد و آن را «تاسف‌آور» خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تولید آبجوی «ترامپ» در اوکراین

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

پرونده حق‌السکوت به بازیگر پورن؛ هواداران آمریکایی ترامپ فراخوان شورش و انقلاب دادند