Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

استقبال فرانسه و آلمان از ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا

استقبال فرانسه و آلمان از ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دیدار روز سه شنبه ترزا می نخست وزیر بریتانیا و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در پاریس، فرصت دیگری بود تا بار دیگر پیامدهای انتخابات پارلمانی بریتانیا و بحث احتمال باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا نیز داغ شود.

رئیس جمهوری فرانسه در نشست خبری مشترک خود با نخست وزیر بریتانیا گفت ضمن احترام به تصمیم مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، تا زمانی که مذاکرات مربوط به خروج پایان نیافته، امکان باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا جود خواهد داشت.

این بحثی است که شهروندان بریتانیا نیز در این روزها بویژه تحت تاثیر نتایج انتخابات پارلمانی این کشور در شبکه های اجتماعی به آن می پردازند. پس از شکست ترزا می در دست یابی به هدف خود از برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام، نه تنها احتمال باقی ماندن بریتانیا در بازار مشترک اروپا تقویت شده، بلکه گمانه‌زنی در مورد شکست دولت آینده خانم می از پیش بردن موفقیت آمیز برگزیت و برگزاری مجدد رفراندوم برای باقی ماندن در اتحادیه اروپا نیز قوت گرفته است.

قبل از رئیس جمهوری فرانسه، برخی مقامات آلمان بویژه ولفگانگ شویبله وزیر اقتصاد این کشور نیز از باز بودن درها برای تغییر تصمیم بریتانیا و باقی ماندن در اتحادیه اروپا سخن گفته بود.

اما گمانه‌زنی در مورد برگزاری مجدد رفراندوم که بیشتر از سوی اعضا و هواداران حزب کارگر بریتانیا دامن زده می شود، منوط و همراه با گمانه‌زنی دیگری در مورد شکست کابینه ائتلافی ترزا می و ماموریت جرمی کوربین رهبر حزب کارگر برای تشکیل کابینه است.

بحث باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا بیشتر با اتکا به برخی نظرسنجی‌هایی دامن زده می شود که نشان می دهد پس از انتخابات پارلمانی این کشور، نارضایتی از «برگزیت» افزایش یافته و چنانچه رفراندوم دیگری برگزار شود، مردم به باقی ماندن در اتحادیه اروپا رای خواهند داد.

با اینحال ترزا می تاکید کرده که تصمیم بریتانیا برای مذاکرات مربوط به برگزیت که قرار است از ۱۹ ژوئن آغاز شود، تغییر نخواهد کرد. قرار است حزب محافظه کار بریتانیا روز چهارشنبه ۱۴ می، برای تشکیل دولت اقلیت با حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی توافق نامه ای امضا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبران فرانسه و آلمان معاهده همکاری جدید امضا کردند

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد