دولت مصر برخی سایت‌های خبری ایران، قطر و ترکیه را فیلتر کرد

دولت مصر برخی سایت‌های خبری ایران، قطر و ترکیه را فیلتر کرد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مقامات مصر روز با مسدود کردن برخی پایگاه‌های خبری ایران، قطر و ترکیه، دسترسی کاربران مصری به اطلاعات این وب‌سایت‌ها را ناممکن ساختند.

دولت قاهره دلیل این اقدام را انتشار اتهامات، اخبار دروغ، تفرقه‌انگیز و فتنه‌انگیز علیه مصر توسط این سایت‌ها اعلام کرده است. سعد عکاشه، کارشناس رسمی مرکز تحقیقات سیاسی و راهبردی الاهرام مصر با اعلام این موضوع در گفتگو با پایگاه خبری مصری الغد پرس گفت که مسئولان این کشور سایت‌های خبری ترکیه از جمله دیلی صباح، ترک پرس، اخبار ترکیه، ترکیه بالعربی، ساسه پست و نیز پایگاه خبری العالم ایران را فیلتر کرده‌اند.

وی همچنین یادآوری کرد: «علاوه بر سایت‌های ایرانی و ترکیه‌ای، شبکه الجزیره، خبرگزاری رسمی قطر (قنا) و چند سایت خبری دیگر قطری نیز در مصر فیلتر شدند.»

دولت مصر دو روز پیش نیز اصلی ترین وبسایت منتقد به نام «مدی مصر» را مسدود کرد. وبلاگ البدایه نیز که متعلق به خالد البلشی روزنامه نگار مخالف دولت بود روز دوشنبه در این کشور فیلتر شد. این وبلاگ در تمام مدتی که البلشی در زندان بود هرگز فیلتر نشده بود.

دولت عبدالفتاح سیسی پیش از این نیز در روز ۲۴ ماه مه گذشته دست به فیلترینگ گسترده بسیاری از سایت‌های منتقد مصری و خارجی در این کشور زده بود. اکنون به نظر می‌رسد که همزمان با تحریم قطر کار فیلترینگ پایگاه‌های رسانه‌ای قطر، ایران و ترکیه در مصر ابعاد تازه‌تری یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد

وزیر کشور لبنان: قتل صراف وابسته به حزب‌الله و رابط ایران، احتمالا کار اسرائیل بوده است

آمریکا و بریتانیا تحریم‌های جدیدی را علیه برنامه پهپادی جمهوری اسلامی ایران وضع کردند