Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مدیر سابق پلیس فدرال آمریکا: ترامپ بر وفاداری تاکید داشت

مدیر سابق پلیس فدرال آمریکا: ترامپ بر وفاداری تاکید داشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جیمز کومی، مدیر سابق پلیس فدرال آمریکا روز پنجشنبه در برابر کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا برای ادای شهادت در پرونده تحقیق پیرامون تماس کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه حضور می باید.

در بخشی از چکیده متن شهادت مدیر سابق «اف بی آی» که به کمیته مجلس سنا ارسال شده، جیمز کومی از اعمال فشار رئیس جمهوری ایالات متحده برای توقف تحقیق در مورد تماس مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با روسیه سخن گفته است. بنا به شهادت مدیر پیشین پلیس فدرال آمریکا، دونالد ترامپ از وی خواسته بود به طور علنی اعلام کند تحقیقی در مورد رئیس جمهوری جریان ندارد.

جیمز کومی همچنین در چکیده کتبی شهادتش، از دیدار دو نفره خود با دونالد ترامپ تنها هفت روز پس از به قدرت رسیدن رئیس جمهور ایالات متحده سخن گفته است. به گفته مدیر سابق پلیس فدرال، دونالد ترامپ در این دیدار بر لزوم وفاداری جیمز کومی به شخص رئیس جمهوری تاکید کرده است.

شهادت روز پنجشنبه جیمز کومی از آنجا که رابرت مولر، مدیر اسبق پلیس فدرال از سوی وزارت دادگستری در حال تحقیق در مورد نفوذ روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا است، اهمیت زیادی خواهد داشت. علاوه بر رابرت مولر چند کمیته کنگره نیز در حال تحقیق در مورد نقش روسیه و تماس های احتمالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با مسکو هستند.

جیمز کومی روز ۹ مه (۱۹ اردیبهشت) توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از مدیریت «اف بی آی» برکنار شد. این در حالی است که وزارت دادگستری آمریکا روز ۱۷ مه (۲۷ اردیبهشت) رابرت مولر را به عنوان مسئول پرونده تحقیق در مورد نفوذ روسیه در انتخابات معرفی کرد. معرفی رابرت مولر به عنوان مسئول این پرونده پس از آن صورت گرفت که جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا از خود در این مورد سلب صلاحیت کرد.

بنا به گزارش رسانه های آمریکا جف سشنز طی هفته های گذشته پیشنهاد کناره گیری خود را با دونالد ترامپ مطرح کرده بود. براساس این گزارشها رئیس جمهوری آمریکا با وجود رابطه پرتنش خود با وزیر دادگستری با استعفای جف سشنز مخالفت کرده است.

جلسه کمیته اطلاعاتی مجلس سنای ایالات متحده روز پنجشنبه ساعت ۱۰ صبح به وقت واشنگتن (۱۸:۳۰ به وقت تهران) آغاز خواهد شد. از این نشست به عنوان یکی از مهمترین جلسات ادای شهادت در کنگره آمریکا طی سالهای اخیر یاد شده است.

Read James Comey’s entire prepared statement to the Senate Select Committee on Intelligence: https://t.co/hkdQSeHdvi

— AP Politics (@AP_Politics) June 7, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

ترامپ در پرونده «حق‌السکوت به ستاره پورن» گناهکار شناخته شد؛ حالا چه می‌شود؟