تصویری جدید از عمران، نماد وحشت حاکم بر حلب

تصویری جدید از عمران، نماد وحشت حاکم بر حلب
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

عمران، کودکی که تابستان گذشته با سر و صورتی خونین و خاک‌آلود در رسانه‌ها به نماد وحشت حاکم بر حلب تبدیل شد بار دیگر توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.

تصاویر جدید عمران که این روزها در شبکه‌های مجازی منتشر شده از سلامت کامل این کودک خبر می‌دهد. عمران به همراه خانواده‌اش در حلب سکونت دارد که در پی عقب نشینی مخالفان مسلح هم‌اکنون در کنترل ارتش سوریه و نظامیان وابسته به دولت سوریه است.

این تصاویر ویدئویی که توسط کنانه علوش ثبت شده عمران را ده ماه پس از آن نشان می‌دهد که تصویرش دنیا را در شوک فرو برد و روایتگر اوضاع بحرانی غیرنظامیانی است که ناخواسته در میان آتش و خون گرفتار بودند. در همان زمان «علی دقنیش» برادر بزرگتر عمران به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت.

در ویدئوی کوتاهی پدر عمران به گزارشگر تلویزیونی می‌گوید که لحظه وقوع حمله، صدای جنگنده‌ها یا موشک‌هایی که خانه‌اش را هدف قرار داده، نشنیده و نمی‌داند حمله چگونه رخ داده است.

او همچنین گفت که به پیشنهادهایی مبنی بر ترک سوریه پاسخ رد داده است؛ پیشنهادهایی که به گفته او هدفش بدنام کردن نظامیان کشور بوده است. پدر عمران افزود که برای پیشگیری از آدم‌ربایی یا دیگر تهدیدهای احتمالی ناگزیز نام و مدل موی پسرش را عوض کرده است.

مشخص نیست خانواده عمران این مصاحبه را تحت فشار و اجبار دولتی انجام داده‌اند یا آزادانه نظرات خود را ابراز داشته‌اند.

در این مصاحبه کوتاه پدر عمران از رسانه‌ها به دلیل بهره‌برداری از تصویر پسرش انتقاد کرده است.

در همین حال هفته گذشته ویدئوی تبلیغاتی یک شرکت خدمات ارتباطی به دلیل استفاده از چهره قربانیان بمب‌گذاری‌ها از جمله کودکی که نقش عمران را بازی می‌کند انتقادهایی را در شبکه‌های مجازی به همراه داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصویری از خشونت در حلب

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید