کارمند سازمان امنیت ملی آمریکا به انتشار اطلاعات محرمانه متهم شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کارمند سازمان امنیت ملی آمریکا به انتشار اطلاعات محرمانه متهم شد

در پی نشر اسناد آژانس امنیت ملی آمریکا، یک کارمند قراردادی سازمان امنیت ملی آمریکا به اتهام جمع آوری و کمک به نشر اطلاعات فوق محرمانه بازداشت شد.

لی وینر ۲۵ ساله متهم است که اطلاعات طبقه بندی شده را از یک سایت فدرال در ایالت جورجیا خارج کرده است.

خانم وینر پیمانکار شرکت «Pluribus International Corporation» است و از ماه فوریه کارش را در آژانس امنیت ملی آمریکا آغاز کرده است.

این دستگیری در زمان کوتاهی پس از آن انجام شد وبسایت خبری «The Intercept» خلاصه ای از گزارش آژانس امنیت ملی آمریکا را درباره ادعای دخالت روسیه در انتخابات سال گذشته آمریکا منتشر کرد.

اطلاعات منتشر شده توسط این سایت خبری که افشاگری تازه ای در مورد اتهام دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محسوب می شود، در این باره است که چگونه هکرهای سرویس اطلاعاتی نظامی روسیه در تلاش بوده اند تا قبل از آغاز رای گیری در سیستم انتخاباتی آمریکا نفوذ کنند.

بر اساس اسناد منتشر شدۀ جدید، هکرها برای ماهها شرکتهای خصوصی فعال در زمینه خدمات ثبت نام برای انتخابات و همچنین مسئولان انتخابات محلی را هدف قرار داده بودند.

این اسناد در حالی منتشر می شود که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه همچنان هرگونه دخالت کشورش در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا را رد می کند.

با این وجود در اسناد منتشر شده، در این باره که آیا هکرها موفق به رسیدن به هدفشان شده اند یا خیر، مطلبی دیده نمی شود.

بنا بر زمان بندی آژانس امنیت ملی آمریکا این اسناد باید پس از سال ۲۰۴۲ میلادی علنی می شد.

سازمان های اطلاعاتی آمریکا کرملین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ با هدف اطمینان از شکست هیلاری کلینتون متهم کرده اند؛ ادعایی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با آن مخالف است.