Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نبرد بزرگ با داعش؛ نیروهای سوریه دموکراتیک در دروازه‌های رقه

نبرد بزرگ با داعش؛ نیروهای سوریه دموکراتیک در دروازه‌های رقه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

هفت ماه پس از آغاز عملیات آزاد سازی رقه نیروهای سوریه دموکراتیک (SDF) سرانجام توانستند وارد این شهر شوند؛ شهری که دژ اصلی داعش در سوریه محسوب می شود.

این نیروها که ائتلافی از مبارزان کرد، عرب، آشوری، ارمنی و ترکمان و همچنین نیروهای آموزش دیده توسط پنتاگون هستند، روز سه شنبه وارد منطقه «مِشلِب» در شرق رقه شدند و هم اکنون از شمال، شرق و غرب با ستیزه جویان داعش در حال جنگند.

طلال سیلو، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک با اشاره به اینکه نبرد بزرگ رقه آغاز شده است می گوید: «روحیه بالایی وجود دارد و همه برای اجرای این عملیات، از آمادگی نظامی کاملی برخوردارند. عملیاتی که با همکاری ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا برای مبارزه با تروریسم انجام می شود.»

رقه حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و از ساکنان غیرنظامی شهر خواسته شده است که تا جای امکان از محل استقرار نیروهای داعش فاصله بگیرند.

برخی از سازمانهای غیردولتی و فعال در امور بشردوستانه نیز در بخش‌های شرقی مستقر شده اند تا به فرار خانواده‌ها از مناطق درگیری کمک کنند. با این وجود این نگرانی وجود دارد که نیروهای داعش همچنان از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده کنند و یا در میان انبوه جمعیت پنهان شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دست کم ۲ نفر در حمله اسرائيل به جنوب سوریه کشته شدند

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق