نبرد بزرگ با داعش؛ نیروهای سوریه دموکراتیک در دروازه‌های رقه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نبرد بزرگ با داعش؛ نیروهای سوریه دموکراتیک در دروازه‌های رقه

هفت ماه پس از آغاز عملیات آزاد سازی رقه نیروهای سوریه دموکراتیک (SDF) سرانجام توانستند وارد این شهر شوند؛ شهری که دژ اصلی داعش در سوریه محسوب می شود.

این نیروها که ائتلافی از مبارزان کرد، عرب، آشوری، ارمنی و ترکمان و همچنین نیروهای آموزش دیده توسط پنتاگون هستند، روز سه شنبه وارد منطقه «مِشلِب» در شرق رقه شدند و هم اکنون از شمال، شرق و غرب با ستیزه جویان داعش در حال جنگند.

طلال سیلو، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک با اشاره به اینکه نبرد بزرگ رقه آغاز شده است می گوید: «روحیه بالایی وجود دارد و همه برای اجرای این عملیات، از آمادگی نظامی کاملی برخوردارند. عملیاتی که با همکاری ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا برای مبارزه با تروریسم انجام می شود.»

رقه حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و از ساکنان غیرنظامی شهر خواسته شده است که تا جای امکان از محل استقرار نیروهای داعش فاصله بگیرند.

برخی از سازمانهای غیردولتی و فعال در امور بشردوستانه نیز در بخش‌های شرقی مستقر شده اند تا به فرار خانواده‌ها از مناطق درگیری کمک کنند. با این وجود این نگرانی وجود دارد که نیروهای داعش همچنان از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده کنند و یا در میان انبوه جمعیت پنهان شوند.