نخست وزیر بریتانیا: ایدئولوژی شیطانی چالش دوران ما است

نخست وزیر بریتانیا: ایدئولوژی شیطانی چالش دوران ما است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز یکشنبه پس از جلسه اضطراری کابینه، کمیته کبری، گفت که استراتژی ضد تروریستی کشور مورد بازبینی قرار خواهد گرفت. وی تاکید کرد که این استراتژی باید بر اساس تغییراتی که در نوع حملات تروریستی روی داده متحول شود.

آگهی

خانم می گفت:‌ « دیگر تحمل نمی کنیم، نمی توانیم و نباید اجازه دهیم که اوضاع اینطور پیش رود.» وی در ادامه افزود:‌ «از حملات وست مینستر در ماه مارس نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ما پنج حمله جدی را خنثی کردند. ما با یک تهدید جدید روبرو هستیم. تروریسم، تروریسم می آورد. اکنون تروریست‌ها نه تنها با استفاده از نقشه‌های از پیش طراحی شده و تمرین‌های دقیق، نه تنها با استفاده از افراد منزوی افراطی شده از طریق اینترنت بلکه با سرمشق گرفتن از روش‌های همدیگر و با استفاده از وسائل ابتدایی اقدام به این کارها می کنند.»

نخست وزیر بریتانیا در بخش دیگر از سخنانش گفت که حملات لندن و منچستر از نظر تشکیلاتی با هم مرتبط نیستند اما «یک ایدئولوژی شیطانی اسلام افراطی» آنها را با هم پیوند می دهد و موجب نفرت و فرقه گرایی می شود. وی حملات اخیر را انحراف از اسلام خواند و تاکید کرد که شکست این ایدئولوژی یکی از بزرگترین چالش‌های دوران ماست. یکی از بزرگترین چالش‌های دوران ماست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان عملیات به دام‌انداختن زندانی فراری؛ پلیس بریتانیا مظنون «جاسوسی برای ایران» را دستگیر کرد

ده‌ها سگ‌ کورگی در خارج از کاخ باکینگهام برای ادای احترام به ملکه الیزابت گرد هم آمدند

معضل تازه لندن پس از برکسیت و همه‌گیری کرونا؛ با برج‌ها و آسمان‌خراش‌های بدون مستاجر چه کنیم؟