Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر دفاع آمریکا: کره شمالی تهدیدی برای جهان است

وزیر دفاع آمریکا: کره شمالی تهدیدی برای جهان است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا از افزایش توان تولید موشک‌های حامل کلاهک هسته‌ای توسط کره شمالی به عنوان تهدیدی برای جهان یاد کرد.

آقای متیس در کنفرانس امنیت بین‌المللی در سنگاپور یادآور شد که دولت دونالد ترامپ از چین خواسته تا در همکاری تازه‌ای با آمریکا و دیگر دولت‌ها درخصوص خلع سلاح اتمی کره شمالی گام بردارد. وی ابراز امیدواری کرد که چین به عنوان نزدیک‌ترین متحد پیونگ یانگ از این پیشنهاد استقبال کرده و آن را به عنوان یک وظیفه بپذیرد.

این سخنان وزیر دفاع آمریکا در حالی است که چین روز جمعه وضع تحریم‌هایی تازه علیه کره شمالی را در شورای امنیت سازمان ملل متحد وتو کرد. از سوی دیگر این شورا با رای مخفی ۱۵ شخص حقیقی و ۴ شخص حقوقی دیگر را در رابطه با فعالیت‌های اتمی و برنامه موشکی پیونگ یانگ در فهرست سیاه تحریم‌های سازمان ملل متحد قرار داد.

وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با حاضران در یکی از جلسات کنفرانس امنیت بین‌المللی در سنگاپور در پاسخ به احتمال حمله پیش‌گیرانه و بدون اخطار به کره شمالی گفت: «ما از مسیر دیپلماسی و اقتصادی در حال کار هستیم. ما در تلاش برای از کارانداختن تمامی جایگزین‌های احتمالی این مسابقه تسلیحات اتمی و نقض محدودیت‌هایی اعمال شده از سوی سازمان ملل متحد برای فعالیت‌های کره شمالی هستیم.» وی در ادامه تاکید کرد: «ما خواستار متوقف کردن آن هستیم و این مساله را فوری تلقی می‌کنیم.»

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا حدود ۲۸ هزار و ۵۰۰ سرباز در کره جنوبی مستقر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع آمریکا: تمرکز ما دیگر روی تروریسم نیست

خواهر رهبر کره شمالی: سئول بهای سنگینی برای «بازی کثیف» اعلامیه‌ها خواهد پرداخت

«نظم نوین عادلانه و چندقطبی در جهان» در پیدا و پنهان توافقنامه مشارکت راهبردی روسیه و کره شمالی