بازیکن سابق رئال مادرید: در دیدار فینال رئال برتر خواهد بود

بازیکن سابق رئال مادرید: در دیدار فینال رئال برتر خواهد بود
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

پردراگ میاتوویچ، معروف به پدا، بازیکن سابق رئال مادرید لقب قهرمان فینال لیگ قهرمانان اروپا را به خود اختصاص داده است.

این هافبک سابق رئال، اهل مونته نگرو، با به ثمر رساندن یک گل در فینال این مسابقات مقابل یوونتوس در سال ۱۹۹۸ هفتمین مقام قهرمانی را برای رئال به ارمغان آورد.

وی درباره آن روز تاریخی می گوید: «می دانستیم که یک فینال تاریخی خواهیم داشت. این موضوع که ۳۲ سال بود رئال قهرمان لیگ قهرمانان نشده بود را در سر داشتیم. آخرین قهرمانی مربوط به سال ۱۹۶۶ در مقابل تیم پارتیزان بلگراد بود. تیمی که زمانی که بسیار جوان بودم برای آن بازی میکردم. واقعا می خواستیم تاریخ ساز شویم. طرفداران رئال مادرید بشدت خواهان هفتمین قهرمانی تیمشان بودند. برای همین با تمرکز بسیار بالایی بازی کردیم.»

قهرمانی های رئال در دوران تلویزیونهای سیاه و سفید

«ما فاتح شش لیگ قهرمانان بودیم، اما کسانی که رئال را دوست نداشتند ما را مسخره می کردند و می گفتند قهرمانی های شما به زمانی برمی گردد که تلویزیونهای سیاه و سفید وجود داشت.»

مهمترین گل زندگی ورزشی میاتوویچ

«در بازی فینال مهمترین گل زندگی ورزشی خود را به ثمر رساندم. در محوطه هجده قدم، توپ دفع ناقص شد، و من بدون درنگ بصورت غریزی واکنش نشان دادم. در این موقعیتها باید برای گل زدن به سرعت تصمیم گرفت. مدت زیادی لازم است تا واقعا متوجه شوی چه کار مهمی را انجام داده ای. زمانی که دوران بازیگری را می گذرانی این حس را نداری. اما پس از اتمام این دوران وقتی مردم را می بینی و به تو می گویند زمانی که مسابقه را تماشا می کردند و پس از گل چه حسی داشته اند، بسیار شگفت انگیز است.»

اکنون پس از ۱۷ سال دو تیم بار دیگر در فینال جام قهرمانان اروپا در کاردیف رو در روی یکدیگر قرار می گیرند.

رئال مادرید قهرمان سال گذشته اگر در بازی فینال پیروز شود تنها تیمی خواهد بود که دو بار پیاپی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است.

پردراگ میاتوویچ در ادامه می گوید: «دو تیمی که روز شنبه در مقابل هم قرار می گیرند دو استیل بازی متفاوت دارند. یوونتوس تیمی دفاعی است که در زمین مهره چینی بسیار خوبی دارد. این تیم در انتظار کوچکترین اشتباه رئال است. در مقابل، رئال بازی سازی بیشتری می کند و در ضد حمله ها قوی است. صاحب بازیکنان بزرگی چون رونالدو و یا گرت بیل، اگر بازی کند، است. ایسکو و مودریچ هم در میانه میدان هستند. فینال پر هیجانی خواهد بود.»

تحلیل ترکیب تیم یوونتوس

«بوفون دروازه بان یوونتوس فصل باورنکردنی را در لیگ قهرمانان اروپا و ایتالیا گذراند. وی مهره مهمی برای یوونتوس محسوب می شود. خط دفاعی این تیم مشخص نیست سه یا چهار بازیکن خواهد داشت. این را باید از مربی پرسید. در خط دفاع مردان با تجربه ای حضور خواهند داشت. با بازی جادویی دیبالا خط هافبک نیز منبع خلاقیت است. وی اگر در بازی خلاق باشد می تواند به تنهایی سرنوشت آنرا تغییر دهد. تصور می کنم گونسالو ایگواین بسیار با انگیزه باشد زیرا از طرفی در برابر باشگاه قدیمی خود قرار دارد و از سوی دیگر واقعا خواهان قهرمانی در لیگ قهرمانان است.»

نقاط قوت رئال مادرید

اما در دفاع رئال باید از سرژیو راموس نام برد. او کاپیتان و رهبر است و در این نوع بازیها بسیار عالی است. این بازیکن در همه فینالها و بازیهای مهم درخشیده است. او نه تنها در خط دفاعی کار خود را انجام می دهد بلکه در حملات نیز تعیین کننده است. در خط هافبک رئال اگر باید از بازیکنی نام ببرم آن لوکا مدریچ خواهد بود. او به حدی خلاق است که همه چیز را آسان می کند. وقتی بازی وی را مشاهده می کنید فکر میکنید که فوتبال بازی آسانی است اما واقعا چنین نیست. جلوی او نیز رونالدو و بنزما توپ خواهند زد.

پیش بینی نتیجه دیدار فینال

«به اعتقاد من رئال برتری اندکی دارد. پیش بینی می کنم بازی ۲ بر صفر به نفع این تیم تمام شود.»

فینال لیگ قهرمانان اروپا روز شنبه سوم ژوئن در استادیوم کاردیف ولز برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لیگ قهرمانان اروپا؛ بایرن در رم مغلوب لاتزیو شد، پاریس با درخشش امباپه حریف خود را شکست داد

با حکم دادگاه اروپا سوپرلیگ اجرایی می‌شود؟ همه‌چیز درباره فرمت جدید مسابقات سوپرلیگ

افسانه‌ای درباره تنبلی مردمان یکی از کشورهای اروپایی مسابقات «تنبل‌ترین شهروند» را کلید زد