Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چلسی منینگ از زندان آزاد شد

چلسی منینگ از زندان آزاد شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

چلسی منینگ سرباز سابق ارتش آمریکا که در سال ۲۰۱۳ به جرم درز اسناد محرمانه به سایت ویکی‌لیکس به ۳۵ سال زندان محکوم شده بود، روز چهارشنبه ۱۷ مه از زندان آزاد شد. باراک اوباما رئیس جمهور پیشین ایالات متحده قبلا ۲۹ سال از مجازات او را کاهش داده بود. چلسی منینگ پس از صدور حکم دادگاه گفت که تغییر جنسیت داده و نام جدیدش برادلینگ است.

منینگ در سال ۲۰۰۹ تحلیلگر اطلاعاتی در ارتش آمریکا در عراق بود و در آنجا توانست به اسناد ارتش دست یابد. جرم مشخص او درز دادن هزاران سند از مکاتبات دیپلماتیک در سال ۲۰۱۰ بود که یکی از مهمترین موارد نشت اطلاعاتی در آمریکا به شمار می رفت.

منینگ از جمله ۲۰۹ زندانی بود که باراک اوباما قبل از ترک کاخ سفید مجازاتشان را کاهش داد. او همچنین مجازات ۶۴ زندانی را بخشید.

تخفیف مجازات چلسی منینگ در آن زمان مورد انتقاد برخی از جمهوری خواهان قرار گرفت و سناتور جان مکین با این استدلال که کار منینگ جان بسیاری را به خطر انداخته، اقدام اوباما را خطائی بزرگ خواند.

با این حال باراک اوباما روز ۱۸ ژانویه در آخرین نشست خبری خود در کاخ سفید از تصمیم خود در این مورد دفاع کرد و گفت عدالت اجرا شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند