Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ویدئو ۳۶۰ درجه از محله «پِست» در بوداپست

ویدئو ۳۶۰ درجه از محله «پِست» در بوداپست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناحیه پرنشاط و پرتپش مرکزشهر بوداپست، پایتخت مجارستان مختص جشن و فستیوال است، مخصوصاً محله موسوم به «پِست» که بهترین نمونه تحول شهرها در طول تاریخ است.

آگهی

ناحیه پرنشاط و پرتپش مرکزشهر بوداپست، پایتخت مجارستان مختص جشن و فستیوال است، مخصوصاً محله موسوم به «پِست» که بهترین نمونه تحول شهرها در طول تاریخ است. این منطقه روزگاری خانه خانواده های یهودی و مسیحی و کولی بود.

بخشی از ناحیه هفتم بوداپست اکنون پر از بار و رستوران است و بین توریستها و جوانها طرفدار فراوان دارد. رزرو میز برای جمعه شب ها بسیار مشکل است. حتی در ماه فوریه که از نظر سفرهای توریستی خیلی ماه جالبی نیست.

طی جنگ جهانی دوم این محله گتوی یهودی ها بود و ارتش نازی هزاران یهودی را از اینجا به اردوگاه های کار اجباری فرستاد. در دوران کمونیسم این محله سنتی یهودیها تبدیل به محله ای برای کولیها شد و دولت خانواده های بزرگ کولی را به آپارتمانهای خالی این محله که قبلا محل سکونت خانواده های یهودی بود، انتقال داد.

پس از چندین دهه افول، حدود ده سال پیش احیای این محله آغاز شد که هنوز ادامه دارد. در خانه های قدیمی و خالی هر سال چندین بار تأسیس می شود.

توریست های بریتانیایی، فرانسوی، ایتالیایی، روسی یا امریکایی می توانند فضای محله قدیمی «پِست» را به شکلی نسبتاً جدید تجربه کنند.

اما سرزندگی منطقه «پست» به شب ها محدود نمی شود، این ناحیه در طول روز هم بیدار و زنده است. اگر شنبه در این محله آبجو بخورید صبح یکشنبه هم می توانید قهوه و صبحانه را در بازار کشاورزان میل کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد

احمدی‌نژاد در بوداپست چه می‌کند؟ دولت مجارستان: سفر دانشگاهی است و به ما ربطی ندارد

واکنش اسرائیل به سفر احمدی‌نژاد به مجارستان؛ دانشگاه ملی بوداپست پاسخی به درخواست یورونیوز نداد