Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ماکرون برگ برنده پاریس برای میزبانی المپیک؟

ماکرون برگ برنده پاریس برای میزبانی المپیک؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اعضای کمیسیون ارزیابی کمیته بین المللی المپیک در پایان سفر سه روزه خود به پاریس با رئیس جمهور جدید فرانسه دیدار و گفتگو کردند.

امانوئل ماکرون برای نشان دادن حمایت خود از طرح نامزدی پاریس جهت میزبانی بازیهای المپیک تابستانی ۲۰۲۴، بخش مهمی از دومین روزکاری خود در الیزه را با آنها سپری کرد.

این دیدار که در فضایی بسیار گرم و صمیمی برگزار شد می تواند برای کمیته نامزدی فرانسه در بازیهای المپیک دستاورد مهمی به همراه داشته باشد. رئیس جمهور جوان فرانسه که پس از پیروزی در انتخابات هفتم ماه مه، رویکردی متفاوت را در پروتکل های مربوط به انتقال قدرت در پیش گرفت، اینک نشان می دهد برای تحقق ایده ها و به جریان انداختن برنامه های خود نیز شیوه خاصی را دنبال می کند. او برای جلب نظر بیشتر اعضای کمیته بین المللی المپیک، پس از صرف ناهار به همراه آنها عکسی دسته جمعی گرفت و از میهمان ها خواست همانند او شکل برج ایفل، لوگوی بازیهای ۲۰۲۴ پاریس، را با انگشت بازسازی کنند.

Jeux Olympiques 2024 : rencontre cruciale entre Emmanuel Macron et la commission du CIO https://t.co/gPmYmSNXkdpic.twitter.com/AWqQqwZUM8

— LCI (@LCI) 16 mai 2017

این میهمان نوازی به ظاهر تاثیر خود را گذاشت. کمیسیون ارزیابی کمیته بین المللی المپیک که به گرمی از سوی فرانسوی های مورد استقبال قرار گرفته بود پیش از ترک پاریس با ارسال پیامی نسبت به شرایط میزبانی پیشنهاد شده از سوی کمیته نامزدی فرانسه ابراز خوشبینی کرد.

در این پیام آمده است: «طرح پاریس برای میزبانی از المپیک ۲۰۲۴ فوق العاده است. این پیشنهاد بسیار قوی و مبتنی بر برگزاری بازیها در مجموعه هایی زیبا و جالب است که در اطراف اماکن و بناهایی تاریخی در شهر پاریس ساخته شده اند.»

The Molitor swimming pool! A stunning example of sport changing #Paris for the better #Paris2024pic.twitter.com/7gMSsqMbIw

— Paris 2024 (@Paris2024) 16 mai 2017

البته هنوزنمی توان این پیام را به منزله قطعی شدن میزبانی پاریس تلقی کرد. کمیسیون ارزیاب کمیته بین المللی المپیک که قرار است اوایل ماه ژوئیه گزارش نهایی خود را منتشر کند هفته گذشته پس از بازدید از لس آنجلس پیام مشابهی را نیز که حاوی ستایش از شرایط میزبانی این شهر بود برای مسئولان برگزاری این بازیها در آمریکا ارسال کرده بود.

پاریس و لس آنجلس، دو نامزد نهایی میزبانی از بازیهای المپیک ۲۰۲۴ پیش از این هر یک دو بار از این بازیها میزبانی کرده اند. پاریس در سالهای ۱۹۰۰ و ۱۹۲۴ و لس آنجلس در سالهای ۱۹۳۲ و ۱۹۸۴ میزبان بازیهای المپیک بوده اند.

منتقدان به میزبانی فرانسه هزینه بالای برگزاری این بازیها را در شرایط اقتصادی دشوار این کشور دلیل اصلی مخالفت خود اعلام کرده اند. آنها همچنین معتقدند برقراری تامین امنیت بازیهای المپیک در کشوری که همواره مورد تهدید اقدامات تروریستی واقع شده علاوه بر ریسک پذیری بالا می تواند هزینه مضاعفی به این کشور تحمیل کند.

در آنسو موافقان این طرح معتقدند برگزاری بازیهای المپیک زمینه ایجاد شغل و پویاتر کردن گردش اقتصادی در این کشور را فراهم خواهد کرد.

پاریس بودجه ای معادل ۶.۲ میلیارد یورو را برای طرح میزبانی خود اعلام کرده و لس آنجلس قرار است ۵.۳ میلیارد دلار برای برگزاری این بازیها هزینه کند.

کمیته بین المللی المپیک روز سیزدهم سپتامبر در لیما در حضور امانوئل ماکرون نامزد نهایی بازیهای المپیک ۲۰۲۴ را رسما معرفی خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است

انتقاد از ماکرون برای تسلیت به رئیسی و حمایت از حکم لاهه؛جواب زنان و جوانان ایرانی را چگونه می‌دهید؟

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد