Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پاریس مهیاست؛ کاخ الیزه آمادۀ آغاز به کار جوانترین رئیس جمهوری فرانسه است

پاریس مهیاست؛ کاخ الیزه آمادۀ آغاز به کار جوانترین رئیس جمهوری فرانسه است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پاریس آماده برگزاری مراسمی می شود که طی آن رئیس جمهوری جدید فرانسه بطور رسمی وارد کاخ الیزه می شود تا به عنوان جوانترین رئیس جمهور تاریخ این کشور آغاز به کار کند.

یکشنبه ۱۴ ماه مه برابر با ۲۴ اردیبهشت ماه روزی است که فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری سوسیالیست کاخ الیزه را برای همیشه ترک می کند و امانوئل ماکرون، ۳۹ ساله سکان هدایت کشورش را در دست می گیرد.

آقای ماکرون که حامی ایده اتحادیه اروپاست با جنبش «به پیش» کاری کرد تا برخلاف معمول و سنت دیرین در فرانسه قدرت در دستان سوسیالیست ها و یا راستگرایان میانه رو قرار نگیرد.

وی توانست در دور دوم انتخابات با کسب ۶۶.۱ دهم درصد آراء مارین لوپن، رهبر حزب راستگرای جبهه ملی فرانسه را شکست دهد.

گمان زنی ها از هم اکنون در مورد رئیس جمهور جمهوری پنجم فرانسه آغاز شده است این که او چگونه دولت و کشور را اداره خواهد کرد، نخست وزیر دولتش کدام چهره خواهد بود و برای اقتصاد و اشتغالزایی در فرانسه چه تدبیر عمل گرایانه ای خواهد اندیشید؟

دولت فرانسه بدنبال چند حمله تروریستی در این کشور همچنان وضعیت اضطراری را برقرار نگه داشته است تا تشکیلات دولتی و نیروهای امنیتی بتوانند با اختیارات بیشتر و آزادانه‌تر به تامین امنیت شهروندان همت گمارند.

بی شک تمهیدات و تدابیر امنیتی در پاریس برای مراسم ویژۀ آغاز به کار امانوئل ماکرون ویژه خواهد بود. وی پیش از آن که به عنوان رئیس جمهوری جدید قدم به کاخ الیزه بگذارد در خیابان معروف شانزه لیزه پاریس و در طاق نصرت بر مزار سرباز گمنام دسته گل خواهد نهاد و ادای احترام خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند

بزرگترین اردوگاه نظامی در فرانسه از زمان جنگ جهانی تاکنون برای تأمین امنیت المپیک ساخته می‌شود

حلقه‌های پنج رنگ المپیک روی برج ایفل نصب شدند